• За корупцію китайського мера засудили до 17 років тюрми

  • П'ятниця, 25 грудня 2009 року
Китай. Екс-мера, чиновника китайської компартії засудили на великий термін ув'язнення за отримання хабарів у особливо великих розмірах.

Як повідомляє портал «Дахе», 14 грудня народний суд міста Лохе провінції Хенань засудив до 17 років тюрми колишнього секретаря міськкому компартії (та за сумісництвом міського голову) Лю Бінвана.

У період з 2000 по 2008 роки, займаючи державний пост, Лю 32 рази брав хабарі значного розміру, загальна сума яких становить більше 700 тисяч доларів США. Він також брав участь в крупних аферах із землею в навколишніх повітах, підкуповуючи місцевих чиновників.  

Останнім часом корупція в Китаї стала однією з гостріших проблем, про яку часто згадує і сама китайська влада. Проте, на думку спостерігачів та експертів, вирішити цю проблему навряд чи вдасться без проведення політичних реформ, що зачіпають сам режим компартії, який за своєю природою і є джерелом корупції.

Професор канадського університету Лаваль Су Чжан вважає, що найбільше в світі виділяються саме китайські корупціонери, і корінна причина такого явища криється в політичному устрої.

«Абсолютно запобігти проблемі корупції неможливо ні в одній країні. Проте в Китаї корупція процвітає в такому величезному масштабі, як ніде в світі. Це явище ясно розкриває декілька проблем. Головна з них – це проблема державного ладу. Ні для кого не секрет, що абсолютна влада породжує абсолютну корупцію. Такий режим не передбачає можливості зміни влади. Я вважаю, що основна проблема саме в цьому», – говорить професор.

Відомий китайський письменник Ша Єсінь в своїй статті, присвяченій аналізу розвитку корупції в Китаї, відзначає, що ще 10 років тому абсолютна більшість корупціонерів в Китаї діяли поодинці, між ними практично не було ніякої співпраці. Проте за останні 10 років ця ситуація почала швидко змінюватися, корупціонери почали об'єднуватися, створюючи цілі клани, розширюючи таким чином сфери свого впливу. Нерідко в крупних кримінальних справах про корупцію замішані десятки і навіть сотні чоловік.

Згідно з даними звіту спеціалізованого дослідницького центру при Пекінському університеті, протягом минулих 10-ти років більше 10 тис. китайських чиновників втекли в США та Європу з великими сумами казенних грошей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...