• Переговори з проблем клімату можуть привести до нульового результату

  • Середа, 16 грудня 2009 року
На конференції Організації об'єднаних націй з проблем клімату в Копенгагені переговори йдуть «складніше», ніж очікувалося.

Учасники самміту вважають, що нова угода про скорочення викидів парникових газів у атмосферу не вдасться підписати на цій конференції.  Спостерігачі припускають, що може бути прийнято кілька декларацій і політичне рішення.

Причина розбіжностей полягає в тому, що країни, які розвиваються, хочуть зберегти деякі положення Кіотської угоди, термін дії якої закінчується у 2012 році. А також залишити ті положення, які передбачають застосування санкцій до розвинених країн у разі перевищення ними лімітів на викиди парникових газів. Втім, застосування таких штрафів не передбачається до країн третього світу.

У свою чергу, Євросоюз та інші розвинені країни наполягають на тому, щоб відмовитися від старого договору, а прийняти абсолютно новий.

Через це протиріччя в понеділок самміт призупинив свою роботу. Протест ініціювала група африканських країн. Загалом 135 країн-учасниць з 192 відмовилися продовжувати дискусію.

«Якщо ми спробуємо відмовитися від Кіотського протоколу зараз або через 6 або 12 місяців, то це буде означати, що ми зіткнемося з ризиком втратити 35-40% зобов'язання всіх тих, хто несе відповідальність за емісії парникових газів», - цитує прес-служба ООН слова представника Африканської групи.

Особисті інтереси

У вівторок на конференції у Копенгагені стартувала зустріч на рівні міністрів.

На даний момент на форумі в столиці Данії обговорюють чернетку нової угоди, яку розглянуть на вищому рівні в четвер. Раніше свою участь у кульмінаційній частини самміту підтвердили близько 100 глав держав.

Виконавчий секретар самміту Іво де Бур заявив, що основна проблема обурень у тому, що всі намагаються домогтися включення до нового тексту положень, що враховують їхні інтереси, йдеться в повідомленні прес-служби ООН.

За його словами, малі острівні держави побоюються свого зникнення в результаті підвищення рівня моря, а країни, що розвиваються, стурбовані економічним зростанням і ліквідацією бідності.

У той же час Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, виступаючи на саміті в Копенгагені у вівторок, зазначив, що не можна провалити переговори на фінішній прямій.

«Час минає. Немає часу на розбіжності. Кожна країна повинна сприяти підписанню угоди на цій конференції, - сказав генсек. - З природою не можна сперечатися».

Масові демонстрації

Тим часом, починаючи з відкриття міжнародної конференції, на вулицях Копенгагена проходять масові демонстрації. Активісти Грінпіс та інших екологічних організацій у багатьох країнах закликають світових лідерів об'єднаєтися в боротьбі зі змінами клімату.

Зокрема, у минулі вихідні на вулиці Копенгагена вийшло близько 40 тисяч демонстрантів. Люди були одягнені в костюми клоунів, полярних ведмедів, також були такі, що одяглися як «смерть з косою», натякаючи на те, що зволікання на саміті до добра не доведе. Основна маса людей танцювала і грала на барабанах, багато хто тримали плакати з написом: «Не існує планети Б» або «Врятуйте людей».

Не обійшлося і без заворушень, що спалахнули біля так званого "вільного міста Хрістіанії". У цей район на період проведення конференції ООН з'їхалися екологісти-радикали і антиглобалісти.

Поліція заарештувала близько тисячі демонстрантів, одягнених в чорне вбрання. Вони почали бити вікна в центрі Копенгагена. Один поліцейський був травмований після того, як в нього кинули камінь.

Активісти мають намір до кінця самміту влаштовувати маніфестації і акції протесту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...