• Чиновники за допомогою бандитів захопили землю селян на сході Китаю. Фото

  • Середа, 16 грудня 2009 року
Китай. Декілька сотень чоловік з мафіозних структур приїхали разом з чиновниками та поліцейськими, щоб остаточно відібрати у селян ділянку землі, яку останні вже два роки захищають. В результаті декілька селян були сильно побиті, а всі їхні посіви знищені  бульдозерами. Це сталося 4 грудня в селищі Сяосі повіту Бінхе провінції Фуцзянь на сході Китаю. 

Місцеві жителі розповіли кореспондентові The Epoch Times, що всього приїхало близько тисячі чоловік. Серед них були чиновники адміністрації селища й повіту, секретарі парткомів декількох навколишніх сіл, поліцейські, а також близько 600 головорізів з місцевих злочинних угруповань. Вони пригнали сім бульдозерів і два екскаватори, якими повністю викорчували всі посіви й дерева та розрівняли землю.

Коли селяни дізналися про це, то поспішили до місця подій, щоб захистити свою землю.

«Коли ми прибігли, чиновники наказали бандитам розігнати нас, а самі при цьому стояли осторонь і дивилися, як нас били», – плачучи розповідає пані Чжан.

В результаті розправи більше десяти селян отримали травми, одну жінку забрала швидка допомога, 80-річний дідусь від удару знепритомнів.

Поліцейські суворо стежили, щоб ніхто не фотографував те, що відбувається. Трьох селян, які спробували за допомогою мобільних телефонів зробити фотографії, відразу ж затримували. Їх протримали в ув'язненні 13 годин. Але деяким селянам все ж вдалося зробити фотографії та розмістити їх в інтернеті.

Ще в 2007 році місцева компанія-забудовник «поклала око» на ділянку селянську землю площею близько двох гектарів. Чиновники почали чинити тиск на селян, щоб останні погодилися віддати землю. Але через надто низьку компенсацію селяни категорично відмовлялися це зробити, мотивуючи тим, що ця земля - єдине джерело їхніх доходів. Всього постраждало 11 селянських сімей, які тепер залишилися без землі.

Ще раніше влада вже забирала у селян близько шести гектарів землі в цьому ж селі. Аж до сьогодні за три гектари колишні господарі не отримали жодної компенсації.  

Такі випадки вже давно трапляються по всьому Китаю. Корумповані чиновники, співпрацюючи з мафіозними угрупованнями, різними способами намагаються оволодіти землею, яка є вигідним об'єктом інвестицій. Страждає від цього найбільш безправна і, в той же час, найчисленніша категорія громадян – китайські селяни, більшість з яких живуть на межі бідності.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...