• Тибетська черниця померла в лікарні після ув’язнення за мирний протест проти релігійних переслідувань

  • П'ятниця, 18 грудня 2009 року
33-літня черниця тибетського монастиря Ламдраг (Kardze Lamdrag) Янкі Долма (Yankyi Dolma), зарештована за протест проти пекінського режиму, померла 6 грудня в лікарні Ченду, столиці провінції Сичуань, повідомляє інформаційний тибетський сайт Phayul.

24 березня на центральній торгівельній площі повіту Карцзе (Ганьцзи-тибетский автономний округ) провінції Сичуань монахині Янкі Долма та Сонам Янгчен (Sonam Yangchen) викрикували заклики до виведення китайських військ з Тибету, поверненню Далай-лами і припиненню релігійних переслідувань, розкидаючи листівки із закликами до незалежності Тибету.

Як мовиться в заяві добродійної організації Trehor Welfare Society, опублікованій 7 грудня в Дхарамсалі, близько 50 китайських солдатів озброєної міліції жорстоко побили черниць, а потім заштовхали їх в машину управління громадської безпеки та відвезли. Пізніше в будинку Янкі провели обшук, в ході якого вилучили фотографії Далай-лами. Представники китайської влади залякували її батьків і родичів за зв'язки з “сепаратистськими силами Далай-лами, що діяли у вигнанні”. Її брата Цангянг Гьяцо (Tsangyang Gyatso) наступного дня викликали в канцелярію місцевої адміністрації, де протягом декількох годин його допитували.

24 серпня Янкі Долма була передана в розпорядження суду середнього ступеня Карцзе, проте залишається невідомим, чи виніс суд який-небудь вирок. Як упевнені неурядові організації Тибету в Дхарамсалі, вона померла від тілесних ушкоджень, отриманих в результаті биття і тортур у в'язниці.

“Китайські солдати жорстоко побили її серед білого дня на ринковій площі селища Карцзе. І можна уявити, що вони робили з нею за закритими дверима в'язниці”, - підкреслює представник відділення Students for а Free Tibet в Індії Тензін Чойінг (Tenzin Choeying).

Янкі Долма – корінна мешканка повіту Карцзе, що належала до сімейства Хормейцанг (Hormeytsang) з поселення Ролца (Roltsa). Її батько - Гендюн Дарге (Gendun Dhargye), мати - Пема Кхандо (Pema Khando). Вона стала черницею у 17 років.

На згадку про Янкі “Асоціація жінок” (TWA) Тибету, Students for а Free Tibet, Національно-демократична партія Тибету та рух політв'язнів Gu Chu Sum організували ввечері 7 грудня в Дхарамсалі хід зі свічками від головної площі McLeod Ganj до головного храму Цуглакан.

“Державний контроль за релігійною практикою та повсякденною організацією життя в монастирях та інших релігійних установах залишається надзвичайно жорстким”, відзначає Держдепартамент США в доповіді про свободу віросповідання в світі за 2009 рік. Більш того, підкреслюється в доповіді, “в монастирях тривають кампанії патріотичного перевиховання, що вимагають від ченців і черниць підписувати заяви щодо засудження Далай-лами, а також вивчати комуністичні політичні тексти та пропаганду, що вихваляють управління релігійними справами з боку китайського уряду”.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...