• Поліція спровокувала, а потім придушила масове невдоволення селян на півдні Китаю. Фото

  • Неділя, 6 грудня 2009 року
Китай. Зловживання владою з боку дорожньої поліції в одному з селищ на півдні Китаю спричинило спалах народного обурення. Селяни почали кидати в поліцейських каміння, а ті в свою чергу бити їх палицями та кийками. Близько 30 селян отримали поранення, один знаходиться в реанімації. Понад 30 чоловік заарештовано.

Інцидент стався в другій половині дня 1 грудня в селищі Шита Гуансі-Чжуанського автономного району.

Як розповіли очевидці кореспондентові The Epoch Times, кілька десятків поліцейських заходили в кожен дім і перевіряли наявність номерних знаків і документів на мотоцикли. В одному з будинків господар попросив перевіряючого показати йому поліцейське посвідчення. Поліцейські мабуть вважали це верх образи, оскільки вони витягли господаря будинку на вулицю і почали бити. Потім також учинили з ще двома селянами.

Більше 10 поліцейських жорстоко били кийками трьох селян. Це відбувалося біля невеликого кафе. Господар закладу вийшов на вулицю і зажадав, щоб поліцейські не били людей у цьому місці, тому що це заважає його бізнесу. У результаті правоохоронці накинулись і на нього. Після декількох сильних ударів палицями по голові, бізнесмен втратив свідомість. На даний час йому вже зробили операцію, але він як і раніше знаходиться в реанімації.

Люди не змогли більше спокійно дивитися на все це і почали кидати в поліцейських каміння. Через деякий час на допомогу своїм колегам прибули близько 100 бійців спецзагону поліції по придушення народних протестів, в повній екіпіровці і з довгими дерев'яними палицями.

Весь інцидент тривав понад три години. У результаті, щонайменше, 26 селян отримали поранення, понад 30 були арештовані. В даний час десять чоловік все ще знаходяться в поліцейській ділянці.

Один з постраждалих на прізвище Ван розповів, що після того, як його побили, поліція забрала його до відділку. Там його протягом 12 годин примушували зізнатися, що він напав на поліцейських і кидав у них каміння. Йому говорили, що як тільки він зізнається в цьому, його відразу ж відпустять додому. Ван твердо відмовлявся зізнатися в тому, чого не робив. Від побиття він майже оглух на обидва вуха. Ван так і не підписав потрібні поліцію «зізнання». Його відпустили, але пригрозили, щоб він нікому не розповідав про побиття.

Наш кореспондент зателефонував в офіс дорожньої поліції. Там йому сказали, що того дня їх співробітники проводили планову перевірку документів на мотоцикли. «Ми робили все відповідно до установленого порядку», - запевнив поліцейський. Однак після того, як йому було поставлено питання про побиття селян, він відразу повісив трубку і більше до телефону ніхто не підходив.

 
{mospagebreak} 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...