• Новий закон про контроль Інтернету в Китаї набув чинності

  • Понеділок, 21 грудня 2009 року
Китай. Під різними пристойними приводами комуністична влада КНР продовжує посилювати контроль над передачею інформації в країні. На цей раз 14 грудня в силу вступив закон про те, що для реєстрації доменних імен в зоні CN необхідно подавати письмову заяву, в якій окрім усіх особистих даних треба вказувати і номер ліцензії на комерційну діяльність підприємства.

Як повідомляє радіо «Вільна Азія», влада пояснює подібне нововведення «посиленням боротьби з порнографією». Однак правозахисники думають про це інакше.

«Фактично ж новий закон призведе до значного скорочення приватних сайтів, у яких природно немає ліцензії на комерційну діяльність підприємства, - каже адвокат-правозахисник Лю Сяоюань. - Тепер сайти можуть бути зареєстровані тільки на ім'я будь-якого підприємства. Розвиток приватних сайтів буде практично неможливий. Приватники можуть тільки спілкуватися в блогах і на форумах».

Він також сказав, що раніше влада обчислювала авторів неприємних компартії статей за їх IP-адресою. А відтепер простір Інтернету в Китаї буде звужений ще більше, і контролювати інформацію для влади стане ще легше. До того ж на багатьох, особливо великих, китайських сайтах, щоб завести свій блог або залишити повідомлення на форумі, потрібно пройти обов'язкову реєстрацію, при якій необхідно вказати свої справжні особисті дані, включаючи ім'я, адресу та ідентифікаційний номер. Всі ці дані через комп'ютерний банк даних перевіряють на відповідність, і тільки після цього реєстрація вважатиметься пройденою.

В той же час є ті, хто вважає, що контролювати Інтернет, не в змозі навіть компартія. «Я думаю, що всі ці нові укази не грають ніякої ролі. Це марні зусилля влади. Можна взяти під контроль китайський інтернет, але ж це Всесвітня Мережа і можна легко обійти блокування та відвідувати закордонні ресурси», - говорить китайський блогер Цзан Айцзун. Він має на увазі спеціальні засоби прориву блокади Інтернету на основі Dynamic Internet Technology, розроблені послідовниками духовної практики Фалуньгун, яких китайська компартія переслідує вже більше 10 років.

З одного боку китайська влада розвиває Інтернет, демонструючи світові свій технічний прогрес, а з іншого боку паралельно з такою ж інтенсивністю розвиває і засоби контролю Інтернету.

Заступник голови «Союзу свободи Інтернету» Чжоу Шіюй вважає, що в даний час китайська компартія володіє найсучаснішими технологіями і самими потужними системами контролю Інтернету в світі. На самому початку це був просто великий брандмауер, пізніше з'явився проект «Золотий щит» і була створена Інтернет-поліція, до якої входять 280 тис. чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...