• Законодавці Гонконгу підтримують історичне рішення іспанського суду

  • Субота, 2 січня 2009 року

У листопаді іспанський національний суд виніс рішення за звинуваченням у геноциді і тортурах щодо п'яти вищих посадових осіб компартії Китаю за їх роль у переслідуванні Фалуньгун, включаючи ініціаторів переслідування - Цзян Цземіня та Ло Ганя. Це перший випадок, коли суд визнав переслідування режиму щодо Фалуньгун - геноцидом.

Гонконзькі законодавці схвалили рішення іспанського суду, як справді історичний приклад відстоювання справедливості в судовому процесі.

Адвокат і голова Демократичної партії Альберт Хо, який доклав зусиль по притягненню до кримінальної відповідальності Цзян Цземіня в Гонконзі у 2007 році, сказав, що значення має скоріше сам процес, а не його результат.

«Ця справа - перша офіційно прийнята і розглянута, залишиться для історії і стане гарним прикладом для майбутніх поколінь. Оскільки рішення суду - це голос правосуддя, воно призведе до засудження [винних] з боку громадськості, це важливий крок вперед»- сказав він.

На думку Хо, це рішення також є проривом для жертв. Судовий процес викриє скоєні злочини, і це дозволить жертвам добитися відновлення справедливості.

«Диктатор може насолоджуватися життям, доки перебуває при владі, але він не може ухилитися від громадської думки і засудження історією», - сказав Хо.

Хо сподівається, що громадяни материкового Китаю будуть відстоювати справедливість і працювати над створенням справедливої та неупередженої правової системи. І Китай, нарешті, повинен залучити цих п'ятьох обвинувачуваних до суду - акт, який має йти рука об руку з рухом Китаю до демократії і верховенства закону.

Застереження для злочинців

Леун Квок-хун, член Гонконзької Законодавчої Ради, сказав, що ця справа є попередженням для злочинців, можливість того, що Цзян Цземінь і Ло Гань можуть бути притягнуті до суду в Іспанії - вже чудовий результат.

«Це добра справа. Це демонструє, що дотримання закону є основним завданням судової системи. Якщо [п'ять обвинувачених] винні у цих звинуваченнях, то вони повинні постати перед судом», - заявив Леун.

«У цьому відмінність між авторитарним урядом та урядом, який таким не є, між авторитарним суспільством і суспільством, що не є таким», - додав він.

Лін І. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...