• Китайського дисидента засудили до 11 років в'язниці

  • Середа, 30 грудня 2009 року
Китай. Відомого китайського дисидента Лю Сяобо пекінський суд засудив до 11 років ув'язнення за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади».

Як розповів адвокат Лю Сяобо, незважаючи на численні протести з боку міжнародної спільноти, суд не зробив ніякої поступки і засудив Лю до 11 років тюрми з позбавленням політичних прав на два роки.

Це сталося в свято Різдва і напередодні 54-го дня народження Лю - 28 грудня.

Як повідомляє агентство Франс Прес, 25 грудня влада посилила поліцейську охорону біля будівлі суду. Численні дипломати різних країн хотіли бути присутніми на оголошенні вироку, але всім їм було відмовлено.

Державний Департамент США з цього приводу заявив, що Лю у мирний спосіб висловлював свої політичні погляди і що цей вирок порушує підписану Китаєм міжнародну конвенцію про права людини.

Проте головне ЗМІ китайської компартії «Сіньхуа» у своєму повідомленні про це підкреслює, що «в справі Лю Сяобо суд суворо дотримувався встановлених законом правил відкритого судового процесу».

На думку спостерігачів, комуністичний режим Китаю в черговий раз продемонстрував повне нехтування думкою міжнародного співтовариства, а також підтвердив, що не збирається змінювати свою політику щодо прав людини.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...