• На сході Китаю поліція розігнала страйк таксистів

  • Четвер, 7 січня 2010 року
Китай. Кілька сотень автомобілів таксі зібралося вранці 4 січня напроти будівлі адміністрації міста Лечін східної провінції Чжецзян. Водії висловлювали протест проти подорожчання пального, збільшення числа незаконних перевізників, низьких встановлених владою тарифів на перевезення і великих штрафів за порушення на дорозі. Опівдні влада «стабілізувала» ситуацію - поліція розігнала страйкуючих.

Офіційні китайські ЗМІ повідомили, що у страйку брало участь понад 100 таксистів, а також що влада провела «роботу зі стабілізації» обстановки, в результаті якої вже опівдні рух транспорту і робота таксі були відновлені.

Учасники протесту розповіли кореспондентові The Epoch Times, що в акції взяло участь від 200 до 300 таксистів. Опівдні приїхав загін поліцейських, які почали розганяти страйкуючих. Близько 10 таксистів були арештовані.

Останнім часом страйки таксистів у Китаї стали частим явищем. Так, 24 липня 2009 року в місті Муданцзян провінції Хейлунцзян на страйк вийшли всі таксисти міста. Через чотири дні страйк таксистів спалахнув у місті Венчжоу провінції Чжецзян. А раніше, у листопаді 2008 року аналогічні страйки пройшли в місті Чунцин, Санья провінції Хайнань, місті Юньден провінції Ганьсу та інших районах КНР.

Головний редактор правозахисного сайту Civil Rights & Livelihood Watch (CRLW) Лю Фейю розповів, що таксі як галузь є державною монополією. У свою чергу місцева влада довільно стягує з таксистів різні податки і збори, при цьому не забезпечуючи їх нормальними умовами праці та практично не бореться з незаконними перевізниками. Фактично невміле керівництво влади, на думку Лю, завдає великих збитків таксистам і штовхає їх до страйків і протестів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...