• До довічного ув'язнення засудили екс-заступника голови Верховного суду КНР

  • Середа, 20 січня 2010 року
Китай. У черговий раз на лаві підсудних опинився чиновник компартії КНР високого рангу. Хуана Сун'ю, що виконував обов'язки заступника голови Верховного суду Китаю, засудили до довічного ув'язнення.

Судом міста Хебей йому винесено вирок за звинуваченням у хабарництві на суму, що дорівнює 735,3 тисячам американських доларів, а також використання службового становища у власних цілях.

Його позбавили всіх політичних прав і конфіскували особисте майно.

Подібні випадки в Китаї нерідкість. Аналітики вважають, що масова корупція є продуктом режиму диктаторського правління компартії, якій в країні підпорядковані всі судові інстанції і ЗМІ, тому її функціонери не бояться ані притягнення до суду, ані тиску з боку громадської думки.

Останнім часом все більше спалахів народного хвилювання відбувається саме через свавілля з боку місцевих чиновників або ж представників влади. Компартія давно проголосила, що бореться з корупцією, і часом влаштовує показові засудження. Насправді ж цей рух проти корупції не дає реальних результатів. Сам механізм, що породжує корупцію – є тоталітарне однопартійне правління, і воно все ще залишається недоторканним.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...