ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Більшість китайських мільйонерів є дітьми чиновників компартії

Велика Епоха
Чиновники китайської компартії на свої потреби витрачають гроші народу. Фото: Getty Images
Чиновники китайської компартії на свої потреби витрачають гроші народу. Фото: Getty Images
Китай. У недавно опублікованих спільних звітах декількох китайських відомств говорилося, що понад 90% доларових мільйонерів у Китаї це діти чиновників компартії, які до того ж контролюють більшість провідних галузей країни.

За даними звіту, зробленого Китайської академією соціальних наук у співпраці з дослідницьким відділом Держради КНР та іншими організаціями, на кінець 2006 року в Китаї проживало 3220 чоловік з особистим статком понад 14 млн доларів США. З них 2932 людини були дітьми високопоставлених чиновників.

Свої капітали вони сколотили на торгівлі землею, на банківських махінаціях, продажу дорогого закордонного обладнання, ввезення якого впливові папи забезпечували без сплати мита і так далі.

Під контролем дітей чиновників у Китаї перебуває більша частина товарів на ринку країни, капітальне будівництво, ринок цінних паперів.

Ще в грудні минулого року навіть сайт Сіньхуа - головний рупор компартії, визнав, що «91% китайських мільйонерів є дітьми вищого керівного складу».

Схоже, що за рік ситуація не тільки не змінилася, але і продовжує розвиватися в в тенденційному напрямку.

Згідно зі звітом китайського банку China Merchants Bank і консалтингової компанії Bain & Company, незважаючи на фінансову та економічну кризу, в кінці року очікується збільшення числа багатих людей в Китаї ще на 320 тисяч чоловік.

Більшість мільйонерів сконцентрована в економічно розвинених провінціях Ляонін, Гуандун, Цзянсу, Шаньдун, Чжецзян, а також містах Шанхаї та Пекіні.

Професор пекінського технологічного інституту Ху Сінтоу вважає, що в Китаї зовсім немає прозорості в системі управління і немає свободи інформації, тому абсолютно неможливо контролювати чиновників і також неможливо викорінити корупцію.

У доповіді інвестиційної компанії Meryll Lynch повідомляється, що за кількістю бізнесменів-мільйонерів Китай вийшов на друге місце в світі після Японії, а також що за 2008 рік їх в КНР стало більше майже на чверть, ніж у попередньому році.

За офіційними даними китайської влади, 10% найбагатших жителів країни володіють 50% всіх доходів населення, в той час як 10% найбідніших жителів мають лише 1,4%.

400 найбагатших жителів Піднебесної володіють статками в середньому по 187,5 млн доларів США, що в сукупності становить 75 млрд доларів.