• Китайське вугілля найдорожче у світі за числом загиблих шахтарів: шість життів кожного дня

  • Субота, 23 січня 2010 року
Китай. Нестримне прагнення китайських вугледобувних компаній до надприбутків, що яскраво проявляється в нехтуванні технікою безпеки, призводить до численних жертв робітників на шахтах.

Чергова трагедія на китайській шахті сталася увечері 11 січня в провінції Цзілінь. У результаті отруєння окисом вуглецю загинуло 7 шахтарів, ще 6 осіб лежать в лікарні.
 
У даний час шахта закрита, господар шахти взятий під варту, причини аварії розслідуються. Відомо, що дана шахта має всі необхідні дозволи на видобуток вугілля від відповідних інстанцій, повідомляє сайт «Новини Цзілінь» з посиланням на місцеву владу.

Місцеве джерело повідомило кореспондентові The Epoch Times, що аварія сталася через те, що на шахті не було вжито достатніх заходів безпеки.

Китайські шахти вважаються найбільш небезпечними у світі

Згідно зі статистикою, в Китаї кількість аварій на шахтах в 100 разів більше, ніж у США, і в 13 разів більше, ніж в Індії. У КНР кількість загиблих шахтарів на кожні добуті мільйон тон вугілля в три рази більше, ніж у середньому в світі.

За офіційними даними китайської влади, в першій половині 2009 року в країні на шахтах сталося 749 аварій, в результаті яких загинуло 1 175 чоловік, тобто в середньому по шість шахтарів кожного дня.

Китайські вуглевидобувні компанії прагнуть до скорочення собівартості вугілля, не гребуючи ніякими засобами, тому в більшості випадків загибель людей в шахтах відбувається через нехтування їхніми власниками правил техніки безпеки, що вимагає додаткових фінансових витрат. На думку експертів, подібні випадки часто не оприлюднюються, оскільки компанії не хочуть втрачати прибутки від видобутку «чорного золота».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...