• Найдорожчим Інтернет-ресурсом в історії став сайт інституту Конфуція

  • Понеділок, 1 березня 2010 року
Веб-сайт «Інститут Конфуція онлайн» (CIO), заснований Національним управлінням КНР з викладання китайської мови як іноземної (NOCFL, штаб-квартира Інституту Конфуція) вважається найдорожчим веб-сайтом в історії. Численні китайські Інтернет-користувачі ставлять питання, скільки ж партійні чиновники вже відмили грошей на бренді «Конфуцій»?

Як повідомляє NTDTV, нещодавно в провінції Шаньдун був запропонований тендер для «Інституту Конфуція онлайн». Компанія одного партійного чиновника виграла контракт вартістю 35,2 мільйона юанів ($ 5,15 млн).
 
На сайті Sohu в одному з блогів під назвою «Створення Інституту Конфуція онлайн», був розкритикований процес торгів і проаналізовані витрати: не було ставки на апаратній платформі (17,9 млн. юанів, або $ 2,6 млн.); ставки для створення контенту Network (CDN) та її систем (27,4 млн. юанів, або $ 4 млн); ставки для побудови CDN та Інтернет-центрів обробки даних (IDC) (19 мільйонів юанів, або $ 2,8 млн.), і в доповнення до ставки за контрактом (35,2 млн. юанів або US $ 5,15 млн.), а загальна сума склала майже 100 мільйонів юанів (14,6 млн. дол США).

Чжан Хонфен, добре відомий своєю антикорупційною позицією, пише в своєму блозі: «Як могла компанія, що існує тільки місяць отримати контракт на кілька десятків мільйонів юанів?»

Переможець тендеру компанія Wuzhouhanfeng Network Technology (Beijing) Co, Ltd (WNT), була заснована 9 вересня 2009 р., у той час як торги були відкриті з 18 листопада по 15 грудня 2009 р. У своєму блозі, Чжан так прокоментував угоду: тимчасова компанія, тимчасовий тендер, тимчасові ставки для відмивання грошей.

Компанія, пов'язана з NOCFL

Газета The Daily Economic News провела розслідування і підтвердила, що законним представником WNT є Ван Юнлі, нинішній заступник директора NOCFL. Отже, WNT пов'язана з NOCFL. У відповідності зі статтею XII закону про здійснення закупівель Урядом КНР, співробітники відповідальні за закупівлі та пов'язані з цим персонал повинні уникати конфлікту інтересів з постачальниками.

Видання Time Weekly вказало, що витрати на закордонні Інститути Конфуція оплачуються за рахунок національних коштів, і є підозри, що деякі департаменти отримують вигоду.

Се Хуанжун, вчений зі США, розповів радіо «Вільна Азія», що якщо деякі відомства можуть отримати прибуток хостингу Інститутів Конфуція, це викликано недоліками в системі, завдяки чому фонди можуть потрапити в чиїсь кишені, або вони можуть бути витрачені марно.

Ху Яньпін, директор з комунікації та розвитку Центру Інтернет-спільнот Китаю, сказав: «Будь-хто, хто хоче налаштувати веб-сайт, як CIO має витратити менше, ніж 100 тисяч юанів ($ 14 600), але NOCFL може проковтнути більше, ніж 35 млн . юанів. Це дійсно дивно».

Інститут Конфуція називає себе некомерційною структурою, що знаходиться у віданні уряду. А сайт є просто Інтернет-версією інституту.

Один з китайських блогерів запитав: «Інститут прийняв більше 35 млн юанів за раз. Звідки гроші і хто може дозволити собі таку суму?»

Підписатися:

Коментарі