• В Китаї різко зросли ціни на нерухомість

  • Субота, 17 жовтня 2009 року
Китай. Ціни на нерухомість в Китаї цього року знову ростуть. У першій половині року в Пекіні ціни на нерухомість виросли приблизно на 30%. У Шанхаї ціни стали рекордними - 17,400 юанів ($2559) за квадратний метр. У місті Шеньчжень ціни також побили рекорд за останні одинадцять місяців.

В результаті зльоту цін на нерухомість все менше людей можуть дозволити собі купити житло. Все більше сімей змушені збирати гроші все життя або навіть використовувати накопичення декількох поколінь.
 
У повідомленні видання «Цзин Цзі Цань Као Бао» з посиланням на Цао Цзяньхай, дослідника Інституту промислової економіки при Китайській академії соціальних наук (CASS) мовиться, що з 2003 по 2009 роки, а особливо в 2005, 2006 і 2007 роках спостерігалася швидка ескалація цін на нерухомість. Ціни росли, щонайменше, в три рази швидше, ніж раніше.
 
Цао також відзначив, що після вивчення поточного співвідношення ціни на нерухомість та величини ренти, і співвідношення ціни на нерухомість та доходу населення, величина зростання цін на житло здається абсурдною.

На його думку, нормальне співвідношення цін на нерухомість та величини ренти, що склалося в міжнародній практиці становить від 1:260 до 1:100. Це дозволяє повернути інвестиції за 100 - 260 місяців або 10-20 років. Проте в Китаї це співвідношення становить 1:400, а інколи навіть 1:500.

Співвідношення доходу та ціни – це ціна на житло і середньорічний дохід сім'ї – основний економічний показник нерухомості. Експерти вважають нормою для цього показника значення 1:6, однак в Пекіні його значення вже досягло 1:27.

Директор по маркетингу компанії Beijing Golden Keys Real Estate Занг Девей говорить, що для покупки житла сім'ї буде потрібно 27 років, якщо весь цей час вони не витрачатимуть грошей навіть на їжу.
 
Пан Зоу, 1982 року народження, одружувався в липні. Місячний дохід його молодої сім'ї – більше 15 тис. юанів ($2.196). Недавно він вирішив придбати квартиру в старому фонді площею 56 квадратних метрів за 1.08 мільйонів юанів ($158.112). Їхні батьки з обох сторін погодилися дати їм близько 400 тис.  юанів, щоб свої гроші вони змогли витратити на ремонт і меблювання квартири.
 
«Спочатку ми не хотіли купувати житло, але нам довелося, тому що ми чекаємо дитину. Покупка цієї невеликої квартири торкнулася життя трьох поколінь нашої сім'ї», – говорить пан Зоу.

Багато молодих пар, що народилися в 1980-х, вимушені залучати кошти трьох сімей, щоб купити житло. Батьки з обох сторін допомагають сплатити первинний внесок, а молоді сім'ї несуть відповідальність за іпотеку.
 
Згідно із звітом про шлюби міністерства торгівлі КНР за 2006-2007 рр., 81,6% молодих сімей підтримують батьки тим чи іншим чином. В більшості випадків – це покупка житла.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...