• «Велика новорічна міграція» китайців досягла свого піку. Фотоогляд

  • П'ятниця, 12 лютого 2010 року

Китай. По всій країні у самому розпалі «велика міграція», яка відбувається щороку в переддень свята Весни (китайського Нового року) і вважається найбільшою міграцією людей у світі.

Долаючи численні труднощі, викликані браком транспорту, поганими погодними умовами, кілометровими чергами за квитками і т.д., сотні мільйонів мешканців Піднебесної, особливо робітники-мігранти та студенти повертаються до своїх рідних, щоб разом відзначити свято.

До того ж після свята їм треба буде подолати такі ж труднощі, щоб повернутися назад.

Цього року новорічна міграція почалася 30 січня і завершиться 10 березня. Передбачається, що число мігрантів збільшиться на 7,7% у порівнянні з минулим роком, пишуть китайські ЗМІ.

Один з робітників-мігрантів провінції Сичуань порівнює цю міграцію з військовими діями.

«Кожен рік, коли ми їдемо додому на свято, то ніби йдемо на війну. Це навіть важче ніж фізична робота. Рано-вранці треба зайняти чергу за квитками. Можна простояти цілий день і потім дізнатися, що всі квитки на потрібний потяг вже продані. Але якщо навіть і пощастило з квитком, то наступна "битва" це сама багатогодинна поїздка у вагоні, де всі стоять тісно притулившись один до одного», - говорить він.

У цьому році, через зниження зарплат та збільшення безробіття, для багатьох дорога додому стала і важким фінансовим тягарем. У зв'язку з цим, у провінції Гуандун сотні тисяч робітників-мігрантів, незважаючи на холод та сніг, вирішили їхати додому на мопедах та мотоциклах щоб заощадити гроші.

Співробітник дорожньої поліції розповів, що за останні п'ять днів по трасі 321 проїхало кілька великих груп мотоциклістів загальним складом більше 130 тисяч чоловік. Він розповів також, що робітників-мігрантів легко розпізнати: «Зазвичай вони в шоломах, теплих куртках, поверх яких одягнені дощовики, з пакунками багажу за спиною, чи ж прив'язаних до мопедів. Вони їдуть колонами числом від кількох десятків до кількох сотень мотоциклістів».

Двоє робітників із міста Чжуншань, які їдуть додому в провінцію Гуансі на одному мопеді, сказали, що таким чином, зекономлять на поїздки туди і назад близько тисячі юанів (142 долара США).

Однак мігранти-мотоциклісти визнають, що довга дорога на такому транспортному засобі дуже небезпечна й нелегка. У багатьох від холоду терпнуть руки, що збільшує небезпеку аварії. Плюс до цього проблеми з ночівлею та харчуванням.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...