• Китайського еколога засудили до 5 років ув'язнення за «спробу повалення державної влади»

  • Четвер, 11 лютого 2010 року

Китай. Еколог і письменник Тань Цзожень, який проводив приватне розслідування причин завалення будівель шкіл у провінції Сичуань, засуджений до п'яти років ув'язнення за «спробу повалення державної влади».

Як повідомляє кореспондент The Epoch Times Гу Юнь, суд розпочався 9 лютого о 9:30 і завершився через п'ять хвилин. Дружині і двом дочкам письменника не дозволили бути присутнім на слуханні. Його засудили до п'яти років ув'язнення з трирічним позбавленням політичних прав.

Біля будівлі суду зібралося близько 200 людей, які підтримували Тань Цзоженя, деякі з них спеціально приїхали для цього з провінцій Цінхай, Хунань і Пекіна.

Поліцейські розганяли присутніх, а також забороняли тайванським і гонконгським кореспондентам фотографувати подію. Одного з фотографів гонконзького ЗМІ троє поліцейських затягли в будинок суду і насильно видалили відзняті кадри.

Адвокат засудженого еколога Бу Чжічан розповів кореспондентові The Epoch Times про справу свого підзахисного: «Його [Тань Цзоженя] притягнули до кримінальної відповідальності після того, як він написав і опублікував в Інтернеті статтю, яка пропагує дух повстання студентів у 1989 році. Наступним "злочином" було визнано організований ним, напередодні річниці подій "4 червня", захід покладання квітів у пам'ять загиблих від землетрусу в Сичуані. Комуністичний уряд вважає, що ці дії завдали шкоди владі КНР і висунули проти нього відповідне обвинувачення».

Після найбільш трагічного землетрусу в Сичуані, що відбувся в травні 2008 року, 55-річний Тань поїхав в постраждалі райони, особисто зустрічався з батьками загиблих школярів і збирав інформацію про неякісні споруди будівель шкіл і корумпованість замішаних у цьому місцевих партійних чиновників. Його заарештували 28 березня минулого року за вищевказаними звинуваченнями.

Напередодні арешту він написав чернетку ініціативної книги «Архів школярів подій "12 травня"», в якій закликав людей провести детальне розслідування по кожному зруйнованому будинку школи і зібрати дані по кожному загиблому школяреві.

Напередодні Тань Цзожень працював головним редактором журналу «Веньхуа Жень» ( «Культурна людина») міста Ченду провінції Сичуань. У 2001 році місцеві ЗМІ прозвали його «культурним городянином Ченду».

Нагадаємо, що землетрус силою 7,8 бала, стався в провінції Сичуань 12 травня 2008 р. В результаті чого було зруйновано, щонайменше, 7 тисяч будівель шкіл, у яких в проходили уроки. За неофіційними даними, в школах загинуло більше 10 тис. дітей. Китайська влада досі не опублікували дані про точне число загиблих школярів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...