• Три відсотки населення в Китаї є оплачуваними інформаторами компартії

  • П'ятниця, 26 лютого 2010 року
Китай. Керівник управління безпеки повіту Кайлу району Внутрішньої Монголії розповів, що в усьому повіті у нього є понад 12 тисяч інформаторів, які допомагають активно боротися з усіма «нестабільними елементами». Виходить, що на кожні 33 мешканця повіту припадає один шпигун.

Сайт «Новини Внутрішньої Монголії» 18 лютого повідомив, що керівник управління безпеки повіту Кайлу району Внутрішньої Монголії, помічник керівника повіту і голова парткому повіту Лю Сінчен в інтерв'ю агенству «Сіньхуа» похвалився тим, як він активно бореться з будь-якими проявами невдоволення і протестів громадян.

Лю сказав, що за допомогою створеної ним великої мережі агентів він може «дуже швидко і вірно отримати будь-яку інформацію про все, що може зашкодити стабільності суспільства».

Він також сказав, що в усьому повіті практично у всіх організаціях та установах є його агенти, загальна кількість яких у даний час складає 12 093 особи.

Всього в повіті мешкає 400 тисяч чоловік, виходить, що на кожні 33 чоловіки припадає по одному шпигуну. За словами Лю, в завдання цих людей входить вистежування будь-яких «нестабільних елементів» і швидке інформування органів безпеки про них і їхні плани.

Британська газета The Daily Telegraph повідомила, що за даними фахівців, в головних містах КНР, таких як Пекін, Шанхай, а також у районах з нестабільною ситуацією, таких як Сіньцзян і Тибет, мережа поліцейських шпигунів та агентів, можливо, набагато більша, ніж у повіті Кайлу.

У повідомленні йдеться, що якщо за співвідношенням шпигунів до простого населенню в повіті Кайлу розрахувати число агентів по всій країні, то вийде, що 3% населення Китаю - 39 млн. чоловік - займаються шпигунської діяльністю на користь компартії.

До того ж діяльність таких шпигунів оплачується державою. У різних районах діють різні системи винагород і премій за доноси. Наприклад, у місті Шеньчжень, якщо у шпигуна накопичилося 2 тисячі доносів, йому виплачують премію в розмірі 200 тис. юанів ($ 28,5 тис.).

Співробітник China Digital Times опублікував текст внутрішнього документа КПК, в якому детально роз'яснюється призначення і основна місія Міністерства державної безпеки, що, на відміну від інших країн, полягає в тому, щоб «зберігати гармонійний стан суспільства».

Зокрема, в цьому документі мовиться, що дане міністерство має відстежувати та контролювати всіх тих, хто дотримується відмінних від комуністичної влади думок і намагається їх поширювати. Особливо це стосується галузі економіки, культури і політики.

«Ми повинні твердо продовжувати карати і, наскільки можливо, раніше придушувати [цих людей]», йдеться в документі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...