• Вчительку засудили до 7,5 років в'язниці за втечу з центру «промивання мозку»

  • Субота, 20 лютого 2010 року

Китай. Вчительку англійської мови Чжан Ліцінь, що працює в середній школі міста Цянань провінції Хебей, засудили до тюремного ув'язнення на сім з половиною років. У провину їй було поставлено поширення інформації про репресії щодо послідовників Фалуньгун у Китаї.

За приналежність до цієї духовної практики, Чжан кілька разів була ув'язнена. Вперше це відбулося незабаром після початку репресій послідовників Фалуньгун у 1999 р. Чжан заарештували прямо на уроці в школі і відправили до місцевого центру ув'язнення. Тоді на волі в неї залишився чоловік і дворічний син. Крім того, в центрі ув'язнення Чжан дізналася, що вагітна.

"Коли це з'ясувалося, - розповідала Чжан своїм родичам, - Ян Юйлінь, начальник місцевого «Офісу-610», сказав їй: «Ти думаєш, що зможеш вийти через те, що вагітна? Ні! Я не дозволю тебе відпустити!». Після цього жінку стали примушувати бігати по двору, несучи важкий мішок піску перед собою. Потім у неї стався викидень.

Чжан провела в ув'язненні 4 роки. До кінця терміну її почали періодично позбавляти сну. До неї приставили кілька зловмисниць, щоб вони позмінно стежили за жінкою і били її, коли остання засинала.

У 2005 р., приблизно через рік після звільнення, поліція провела обшук в її будинку. Правоохоронці знайшли MP3-плеєр з музикою Фалуньгун. За це її відправили в центр утримання. На восьмий день адміністрація центру зажадала, щоб вона оплатила витрати за 15 діб її утримання, після чого Чжан відпустили. Через десять днів після звільнення «Офіс-610» зобов'язав керівництво школи, де вона працювала, відправити Чжан в центр «промивання мізків». Їй вдалося втекти з відти після чого вона вирішила не повертатися додому.

Ввечері 22 травня 2008 р. Чжан заарештували в селищі Шанчжуан міста Цянань. Родичі дізналися, що Чжан перебувала в центрі утримання міста Цянань протягом вісімнадцяти місяців, а 3 грудня 2009 р. відбувся суд, про який родичам повідомили тільки після його завершення. Чжан Ліцінь засудили до тюремного ув'язнення на сім з половиною років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...