• Китайська влада підвищує «партійність» адвокатської діяльності

  • Вівторок, 23 лютого 2010 року
Китай. В даний час китайська влада в усіх адвокатських конторах створює партійні осередки або направляє туди спеціальних партійних функціонерів для формування середовища і створення таких осередків. Аналітики вважають, що подібна «партійність» адвокатської діяльності є великим кроком назад для реалізації законного управління в країні.

Аагентство «Сіньхуа» 16 лютого повідомило, що, за даними статистики міністерства юстиції КНР станом на червень, партійні осередки були створені в 3 895 з 14 741 адвокатських конторах по всій країні, що складає 26% від загального числа; у 8 105 адвокатських конторах створили 2 692 об”єднаних партійних осередків, що складає 55%, а в решті 2 741 адвокатських конторах, що становлять 19%, в яких немає членів компартії, були направлені спеціальні співробітники з метою проведення підготовчої роботи для створення такої комірки.

Таким чином, організації компартії повністю охопили адвокатську галузь.
         
Адвокат з китайського Університету політології та права, Тен Бьяо вважає, що створення організацій компартії в адвокатських конторах не сприяє створенню системи управління державою за допомогою законів. На думку адвоката, фактично, ці партійні осередки здійснюють строгий контроль і управління за адвокатською діяльністю, що робить неможливим незалежну діяльність адвокатів.

«Якщо влада буде продовжувати діяти в цьому напрямку, то в Китаї неможливо буде створити кероване законами суспільство», - сказав Тен радіо «Вільна Азія».

Пекінський юрист Ван Куанцзе вважає, що адвокатські контори по своїй суті не є структурними підрозділами уряду, тому створення в них осередків компартії завдає великої шкоди незалежної діяльності правової та судової системи в країні.

«Адвокатська діяльність є галуззю надання громадянам юридичних послуг, вона не є офіційним органом уряду. Саме тому, що в КНР у даний час існує однопартійна система правління, діяльність адвокатів стала підкорятися політичної партії, що завдало великої шкоди управління країною виключно на підставі законів», - говорить Ван.

Далі він продовжив: «Зараз виходить, що вже офіційно на перше місце поставлені інтереси партії. Для чого служать закони? По-перше для контролю над правами і свободами. В першу чергу це стосується прав політичних партій і адміністративної влади і тільки потім - прав простих громадян. А зараз виходить, що органи компартії будуть безпосередньо втручатися в діяльність адвокатів. Це великий крок назад у сфері створення управління за допомогою законодавства».

Адвокат Тен Бьяо також вказав на те, що створення в Китаї суспільства керованого законами великою мірою залежить від створення незалежної системи юстиції та ефективного механізму нагляду за діяльністю влади.

«Після створення в адвокатських конторах цих партійних осередків, всі адвокати з власної ініціативи чи ні, але повинні будуть узгоджувати свої дії з урядовими установками. Таким чином, адвокати в процесі роботи втрачають свою професійну етику. Тому для формування керованого законами суспільства в КНР необхідна наявність в першу чергу незалежної системи юстиції, незалежних адвокатських колегій, а також ефективної системи нагляду та контролю за діяльністю влади. Але, дивлячись на лінію "розвитку", яку обрав Уряд, здається, що ми рухаємося у протилежну від перерахованих вище цілей сторону», - зазначив адвокат.

Починаючи з 2008 року, міністерство юстиції КНР видало 5 розпоряджень, що стосуються посилення керівництва в сфері створення партійних осередків в адвокатській галузі. Однак самі адвокатські контори не дуже активно співпрацюють з діяльністю компартії в цьому напрямку. Наприклад, у матеріалах адвокатської контори міста Цзілінь говориться, що серед їхніх адвокатів є тільки члени демократичної партії і немає членів компартії.

Однак слідом за збільшенням числа народних акцій протесту і невдоволення громадян Урядом, вищі керівники компартії останнім часом явно намагаються ще більше посилити контроль над будь-якими формами волевиявлення народу, включаючи тепер і звернення в суди.

Наприкінці минулого року видання «Південний уїкенд» опублікувало думку голови партійного осередку адвокатської контори повіту Лінюнь провінції Юньнань Яна Чунліна, який сказав: "Всі вважають, що адвокат це вільна професія. Проте ця свобода до певної міри є обмеженою. Особливо щодо судів по справах, пов'язаних з народними протестами, а також з інших особливо чутливих питань, в яких дуже важливо контролювати напрямок політики адвокатів». Заступник міністерства юстиції КНР Чжао Дачен також вказав, що в “справі формування та захисту гармонійного суспільства”, робота адвокатів є «важливою політичною відповідальністю».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...