• Нові правила реєстрації сайтів у Китаї: треба пройти співбесіду з посадовцем компартії

  • Понеділок, 8 березня 2010 року
Китай. Влада КНР продовжує посилювати контроль Інтернету. Згідно з новими правилами, потрібно, щоб усі, хто збирається запустити свій сайт, спочатку пройшли співбесіду з відповідним посадовцем.

Як повідомили офіційні китайські ЗМІ, 8 лютого Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР розповсюдило регіональним урядам нові правила та анулювало обмеження приватним особам, що стосуються отримання доменного імені в зоні cn, які набрали чинності в грудні минулого року.

У повідомленні йдеться, що з цього моменту всі ті, хто хоче створити свій сайт, зобов'язані надати посвідчення особи і фотокартку, після чого пройти співбесіду з відповідальним за це посадовцем, і тільки потім можна буде зареєструвати доменне ім'я.

У даний час поки невідомо, чи набрали чинності ці нові правила, повідомляє Центральне агентство новин.

Китайська влада запевняє, що це заходи боротьби з порнографією в Інтернеті, проте, міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» вважає, що в такий спосіб компартія намагається залякати людей, щоб вони трималися подалі від Інтернету.

У заяві організації йдеться: «Ці нові правила щодо китайського Інтернету є великим кроком назад. ... Їх [уряду] доводи щодо боротьби з порнографією не витримують жодної критики. Справжня їх мета в тому, щоб посилити контроль Інтернет. А співбесіда з посадовцями спрямована на те, щоб змусити власників сайтів займатися самоцензурою відповідно до вимог уряду».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...