• Історія Даі Ліцзюань - частина трагедії сучасного Китаю

  • Середа, 3 березня 2010 року

Китай. Мешканку міста Усі провінції Цзянсу Даі Ліцзюань комуністична влада КНР направила в психіатричну лікарню за те, що вона прихильниця духовної практики Фалуньгун. Після введення ін'єкцій ліків, що руйнують нервову систему її паралізувало. Уже кілька років вона не може розмовляти і доглядати за собою.

Родичі потерпілої розповіли нашому кореспонденту, що їй 47 років, практикою Фалуньгун вона почала займатися після початку репресій, у жовтні 1999 року.

У листопаді 2001 року вона поїхала в Пекін зі зверненням до Уряду припинити переслідувати її однодумців. За мирну апеляцію її заарештували і відправили назад до міста Усі, де затримали, а потім відправили в міську психіатричну лікарню №7. Там вона пробула 4 місяці, протягом яких їй насильно вводили ін'єкції невідомих ліків.

У березні 2002 року її знов затримали і відправили в «клас промивання мізків», а звідти до психіатричної лікарні. При цьому поліцейські не повідомили її родичів про переведення Даі. Там їй кололи ліки і змушували пити мікстури, від яких вона відчувала себе все гірше й гірше. Звільнили її через 5 місяців.

На початку 2003 року співробітники «Офісу 610» схопили Даі прямо на роботі в продуктовому магазині і знову відправили в «клас промивання мозку» в місті Сюйчжоу. Протестуючи проти репресій, Даі оголосила голодування. Її багато разів били, через що її здоров'я сильно погіршилося, й у кінці лютого вона була вже на межі смерті. Через острах нести відповідальність за смерть Даі поліцейські вночі зателефонували її родичам, щоб вони терміново приїхали і забрали Даі додому.

У червні 2003 року Даі роздавала на вулиці листівки, що розповідають про переслідування Фалуньгун компартією. Її знову затримали і відвели в поліцейську ділянку району Бейтан міста Усі. Її били майже всю ніч, а потім ще допитували дві доби. Тільки коли Даі опинилася на межі смерті поліція дозволила родичам забрати її додому.

Цього разу Даі постраждала набагато сильніше. Вона майже не могла рухатися і не могла стримувати велику і малу потребу, її м'язи почали атрофуватися, вона практично не могла розмовляти.

Аж до теперішнього часу здоров'я Даі Ліцзюань не відновилося. За кілька років вона сказала лише кілька слів. Весь цей час за нею доглядає її мама, якій вже за 70 років.

За даними офіційної статистики КНР, в 1997 році в Китаї практикою Фалуньгун займалося більше 70 мільйонів чоловік. Після початку заборони, всі ці люди стали об'єктом репресій. Причому в кампанію придушення даної практики були притягнуті їхні родичі, друзі, колеги, начальники по роботі, педагоги і керівники навчальних закладів, яких режим також примушував сприяти у викоріненні Фалуньгун.

Якщо припустити, що через кожного послідовника Фалуньгун тиску піддалося ще 4 людини, то вийде, що кожен п'ятий китаєць був втягнутий в цю кампанію переслідувань і став або її жертвою, або співучасником цих злочинів.

Варто також відзначити, що Фалуньгун далеко не єдина мішень компартії КНР. Є ще десятки тисяч членів домашніх християнських церков, а також тибетці, уйгури, дисиденти, правозахисники, апелянти і т.д., які також піддаються переслідуванню з боку комуністичного режиму КНР.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...