• Військова міць Китаю - реальна сила чи паперовий тигр?

  • Понеділок, 15 березня 2010 року
Китай. Минулого тижня влада КНР оприлюднила бюджет на оборону, який в 2010 році зріс на 7,5% в порівнянні з 2009 роком. Правляча в країні компартія (КПК) витрачає на оборону величезні кошти, але ж наскільки насправді сильний Китай у військовому відношенні?

Агентство Reuters нещодавно опублікувало статтю, в якій зазначається, що хоч навіть КПК і витрачає на озброєння та інші військові ресурси колосальні кошти, реальна військова міць КНР не така серйозна, як здається на перший погляд. Наприклад, до США в цій галузі Китаю ще дуже далеко, - відзначає видання.

Експерт вашингтонської політологічної організації Nixon Center, Дрю Томпсон в інтерв'ю Рейтер з цього приводу сказав: «Яку підготовку вони провели? Наскільки ефективні розроблені ними види зброї? Або ж все це, як і багато інших речей в Китаї, має тільки поверхневий лиск? Я сказав би, що вони сильно відстають у цьому плані».

Останнім часом відносини Китаю і США сильно загострилися, і численні радикально налаштовані китайці закликають дати рішучу відсіч Америці. Проте професор китайської Академії національної оборони, генерал-лейтенант Лі Дяньжень вважає, що Китай зовсім не в змозі реально чимось загрожувати США.

«Китай абсолютно не може нічим загрожувати США. Кожен, хто трохи знайомий із ситуацією, легко зрозуміє, що наша військова сила зовсім не може йти в порівняння з військовою потугою США. І в економіці, і в науково-технічній галузі, і у військовій сфері нам ще дуже далеко до США. Як же ми можемо загрожувати їм?», - Запитує професор.

Останнім часом у пресі часто з'являються повідомлення про нарощування Китаєм військової потужності, про те, що КНР розробляє нові види винищувачів і керованих ракет, а також збирається будувати авіаносці. Однак фахівці вважають, що реального ефекту все це не дає і що в порівнянні з США, які щороку проводять військові навчання, а також мають ефективні види зброї власної розробки, Китай ще дуже сильно відстає.

У статті зазначається, що після того, як у 1989 році Європа і США ввели заборону на продаж зброї Китаю, військовий розвиток КНР значно відстав від інших країн. Крім цього, китайської армії не вистачає також практичного досвіду ведення війни з реальним ворогом. Останні 30 років, окрім придушень народних бунтів всередині країни, армія КНР не брала участь ні в яких військових діях. Останній раз це було в 1979 році під час китайсько-в'єтнамської війни.

На думку професора кафедри військової стратегії тайванського університету Tamkang University Ліна Чжунбіня, рівень координації та узгодженості дій китайської армії також дуже низький.

«Це було яскраво продемонстровано під час проведення рятувальних робіт після землетрусу в провінції Сичуань у 2008 році», - говорить Лін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...