• Рабською працею в Китаї примушують до одноманітного мислення

  • Вівторок, 23 березня 2010 року

Китай. Про те, як комуністичний режим «ламає» свідомість людей, котрі мають власні переконання, розповідають кореспонденти сайту minghui.org. Крім того результати їх розслідування також змушують вкотре замислитися над якістю китайських товарів широко вжитку та їх походження.

Вже понад 10 років влада КНР піддає репресіям послідовників духовної практики Фалуньгун. В результаті проведеного кореспондентами minghui.org  розслідування, стали відомі подробиці переслідування цих послідовниць Фалуньгун в жіночому виправному таборі міста центрального підпорядкування Чунцин.

Перший етап: муштра

Як тільки послідовниця Фалуньгун потрапляє в цей табір, охоронці відразу ж приставляють кількох ув'язнених, які цілодобово по черзі спостерігають за нею. На самому початку, якийсь час, вдень їх змушують стояти по стійці струнко, а після опівночі писати «доповідь про свої думки». Тільки в 2009 році цей розпорядок було змінено, і відбій зробили о 23 годині, а написання доповіді до цього часу. У всіх камерах тюрми на ніч не гаситься світло.

Нових прибулих і тих, хто не піддається «перетворенню» містять на третьому поверсі, а тих, хто був «перетворений» переводять на другий поверх. Спати послідовникам Фалуньгун дозволяють тільки обличчям догори. Чжан Чженін сильно побили тільки за те, що вона повернулася обличчям до стіни.

За будь-яку спробу недотримання розпорядку ув’язнені злочинці можуть бити і ображати послідовників Фалуньгун. За відмову писати «доповідь про свої думки» Чжан Цзецзен побили до такого ступеня, що вона довгий час практично не могла рухати руками.

Особливо стійких у своїй вірі тримають в маленькій камері, де вони сплять на кам'яній підлозі і постійно піддаються биттю.

Другий етап: промивання мізків

Щодня 2-3 відповідальних за «промивання мізків» змушують послідовників Фалуньгун читати брошури та матеріали, що очорнюють і лають цю практику, а також самі читають їм лекції з аналогічним змістом. Увечері в своїх доповідях вони повинні писати, що вони думають, і які зміни в їх мисленні відбулися. Це називається «навчанням». Приблизно через місяць цього «навчання» їх примушують написати «три заяви» (про повний розрив усіх зв'язків із Фалуньгун, про гарантії повної відмови від практики і про своє каяття).

Після цього, якщо «перетворення» пройшло успішно, їх переводять на другий поверх, де примушують до рабської праці. Промивання мізків теж використовують, але всього лише 2 години на день. Кожен день увечері вони також повинні писати «доповідь про свої думки». Це «навчання» триває ще два місяці.

Третій етап: рабська праця

Рабська праця є поширеною практикою в китайських в'язницях і трудових таборах. На праці в'язнів совісті і дисидентах тюремна адміністрація отримує надприбутки.

У жіночому виправному таборі міста Чунцин відбирали тих практикуючих Фалуньгун, хто молодший, і відправляли до цеху з виробництва гумових деталей для автомобілів. У грудні 2008 року у зв'язку зі зниженням попиту на ці деталі, цех був переобладнаний для виробництва затисків для провода і подарункових картонних коробок. При цьому на виробах вказується назва заводу-виробника, з яким домовляється керівництво табору.

Тих, хто старший віком відправляють на упакування цукру в маленькі пакетики і коробки, де вони повинні суворо виконувати встановлені норми. У грудні минулого року ці норми були наступні: ті, кому 45 років, повинні упакувати 10 кг цукру на годину, і кому від 46 до 60 років - 4,5 кг / год; 61-65 років - 3 кг; старше 66 років - 2,5 кг. Якщо за тиждень у них накопичується 9 часов невиконаних норм, їх карають. Ті, кому до 60 років, повинні після роботи рівно сидіти дві години, а ті, кому за 60 років повинні 2 години стояли по стійці струнко.

Однак цей вид робіт адміністрація табору приховує від перевірок. Упаковка цукру вимагає дотримання особливих санітарних норм, як для приміщення, так і для працівників. Ці норми в таборі не виконуються. Посуд для цукру брудний, в приміщенні багато мишей, працівники-в'язні часто хворі різними шкірними захворюваннями.

У серпні 2009 року в табір з перевіркою прийшли співробітники державного управління праці. Адміністрація табору сховала весь цукор та обладнання пакування. А начальник табору сказав більше двом сотням робітників: «Якщо у вас запитають, яку роботу ви виконуєте, ви повинні сказати, що робите затискачі для проводів і картонні коробки. Вам забороняється говорити про упакування цукру. Хто розповість про це, тому збільшать термін ув'язнення».

Нижче представлені фото продукції, яку роблять в жіночому виправному таборі міста Чунцин під маркою підприємства Yaxuan.Co.Ltd.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...