• Китайська влада видала чотири нові заборони для ЗМІ

  • П'ятниця, 16 квітня 2010 року
Китай. Відділ пропаганди компартії КНР наказав, щоб жодне китайське ЗМІ не друкувало свою власну інформацію про Rio Tinto, Google, Twitter і про смертні випадки від неякісної вакцини. Всі новини про це повинні суворо передруковувати з головного сайту компартії - «Сіньхуа».

Чотири нові теми, що їх китайська влада включила в свій довгий список «чутливих тем», стосуються гучної справи про хабарництво гірничодобувної компанії Rio Tinto, виходу з китайського ринку найбільшої Інтернет-компанії Google, впливу на суспільство сайту мікроблогів Twitter та інциденту в провінції Шаньсі, де від вакцини померли і стали інвалідами понад сто дітей.

Про це розповів радіо «Вільна Азія» працівник одного з пекінських ЗМІ на прізвище Чжан. Він також додав, що по кожній з цих чотирьох тем їм надійшли конкретні вказівки, як повідомляти і що, та наскільки можна змінювати. Серед загальних вимог наступні: не можна змінювати заголовок, на сайтах поруч з цими статтями не можна давати посилання або рекомендувати почитати інші статті на цю тему, включаючи аналітику.

Відразу після виходу цих заборон з багатьох китайських сайтів зникли повідомлення про смерті дітей від вакцини. Кореспондент видання «Наньфан Душибао» розповів, що спеціально їздив у Шаньсі та збирав інформацію по цій темі, однак, коли він повернувся і почав готувати матеріал до публікації, влада заборонила це друкувати.

Один з китайських блогерів висловив свою думку щодо даної теми: «Ці методи [уряду] завжди одні й ті ж. Як тільки трапляється який-небудь інцидент, вони відразу вимагають, щоб ЗМІ повідомляли позитивну інформацію і трохи менше говорили про "погане". Всі наші повідомлення такі: у нас все добре, ми найкращі, дотримуємося міжнародних правил, успішно контролюємо ворожі сили Заходу, а також антикитайські сили і т.д. Ніколи немає тверезої реакції на події, а також на критику».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...