• Китайські чиновники ухиляються оприлюднювати дані про своє майно

  • Вівторок, 13 квітня 2010 року
Китай. Вартість майна деяких високопоставлених чиновників компартії Китаю, перевищує десятки мільйонів доларів. Все більше китайців вимагають, щоб чиновники оприлюднили дані про своє майно.

Дуань Хайвей, юрист, який спеціалізується у трудовому законодавстві, офіційний консультант юридичної фірми Laowei в провінції Гуандун, напередодні щорічної сесії вищого органу КПК, опублікував відкритий лист прем'єру Держради Вень Цзябао, запропонувавши йому проявити ініціативу в наданні даних про своє майно, статок його сім'ї та загальну вартість цього майна.

Дуань заявив, що є законні підстави для того, щоб вимагати від чиновників надання такої інформації. Пункт 2 статті 27 Конституції Китайської Народної Республіки свідчить, що всі державні підприємства і державні службовці повинні перебувати під контролем громадськості.

Хань Деюн, делегат Всекитайських зборів народних представників від міста Чунціна, вже протягом п'яти років виступає з такими пропозиціями, повідомив Дуань.

Лі Цзіньхуа, депутат Народної політичної консультативної ради Китаю, на форумі в Інтернеті теж піднімав це питання. Він сказав, що у деяких чиновників немає великої кількості майна, зате їхні діти надзвичайно багаті. Усі знають про це, і це викликає невдоволення громадськості.

Ветерани китайської журналістики Гао Юй і Ма Сяомін в інтерв'ю радіо Sound Of Hope сказали, що партійні чиновники вищого рангу і члени їхніх сімей не хочуть повідомляти астрономічні цифри, якими обчислюється їх власність. В умовах однопартійної диктатури важко змусити їх зробити це.

«Комуністична партія ніколи не оприлюднювала дані про партійне майно та партійний бюджет», - сказала Гао. Вона вважає, що цілком коректно вимагати від чиновників надання такої інформації, і сума витрат на проведення щорічної сесії теж повинна бути відома громадськості.

«Кошти партії повинні бути відокремлені від бюджету всієї країни. Гроші повинні вноситися до партійного бюджету членами партії або з її власних фондів», - сказала Гао, дослідивши, що такого роду інформацію приховували і продовжують тримати в таємниці від китайського народу впродовж шістдесяти років.

Далі Гао зазначила, що «чим вище займана чиновником посада, тим більше він не хоче оприлюднювати дані про своє майно». Всі діти чиновників дуже багаті, вони мають статки в мільярди юанів. Наприклад, син одного генерала витратив два мільярди юанів на купівлю 50% акцій ATV в Гонконзі. Звідки у них такі великі гроші, якщо вони займаються простим бізнесом?»

«Всі делегати “Двох сесій” (Всекитайських зборів народних представників і Народної політичної консультативної ради Китаю) з кінця вісімдесятих носять фірмовий одяг та фірмові окуляри», - додала вона.

Ма Сяомін, колишній редактор Shanxi TV, сказав, що однопартійна диктатура ніколи не допустить незалежного контролю над нею і законних експертиз. Він також підкреслив, що ті, хто вимагає гласності, найчастіше позбавлені прав. Оскільки делегати «Двох сесій» є партійними чиновниками або обрані самою партією, вони не виступлять з такою пропозицією і не проголосують за неї.

Корінь питання лежить у законодавчій системі, яку повністю контролює компартія. Тому неможливо прийняти такий документ, вважає Ма. Він також висловив думку, що численні чиновники компартії Китаю повністю корумповані, тому дуже важливо оприлюднити інформацію про награбовані ними статки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...