• Адвокат і правозахисник Гао Чжишен засуджений до ув'язнення в Китаї

  • Понеділок, 22 березня 2010 року
Китай. З'явилися нові відомості про зниклого китайського адвоката Гао Чжишена. 16 березня міністр закордонних справ Китаю Ян Цзечі повідомив на прес-конференції, що Гао засудили до ув'язнення за так звану «підривну діяльність», повідомляє телеканал NTD.

Детальної інформації про справжній стан Гао Чжишена, а також про його місцезнаходження міністр не надав. Також залишається неясним, чи послався Ян Цзечі на нове рішення суду або ж говорив про старий вирок з відстрочкою його виконання строком на п’ять років, винесеному правозахисникові в 2006 році.

За словами свідків, представники китайської служби безпеки без будь-яких юридичних підстав силою відвезли адвоката з власного будинку близько року тому. З того часу від нього не поступало ніяких звісток, і його місцезнаходження невідоме.

Нагадаємо, що в 2001 р. Гао Чжишена було визнано міністерством юстиції КНР «одним з десяти кращих адвокатів Китаю».

Починаючи з 2004 р. Гао Чжишен, адвокат, правозахисник і християнин, вів численні справи, пов'язані з порушенням прав людини. Він став першим китайським адвокатом високого рангу, який публічно засудив переслідування щодо Фалуньгун, написавши про це кілька відкритих листів лідерам компартії Китаю, а також лист Конгресу США. У листах він детально описував результати свого власного розслідування злочинів, скоєних по відношенню до послідовників Фалуньгун з боку китайської влади.

У листопаді 2005 р. його адвокатська контора в Пекіні була закрита пекінським управлінням юстиції. 15 серпня Гао Чжишена заарештували за звинуваченням у «підбурюванні до повалення державної влади». 12 грудня 2006 був проведений суд, на який не був допущений адвокат, найнятий сім'єю Гао. 22 грудня Гао Чжишена засудили до 3 років ув'язнення з відстрочкою виконання вироку на 5 років за статтею кримінального кодексу КНР «підбурювання до повалення державної влади». Його також на рік позбавили політичних прав.

У червні 2007 р. Американська рада судових адвокатів удостола Гао нагородою «За мужню адвокатську роботу». У тому ж році були опубліковані його мемуари «A China More Just» («Більш справедливий Китай»).
 
9 лютого 2009 була опублікована його стаття «Темна ніч, темний капюшон і викрадення темною мафією», в якій він докладно розповів про 50 днів тортур, яким його піддали співробітники китайських спецслужб у 2007 році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...