• Китайські новобудови не витримують темпів економічного розвитку. Фото

  • Субота, 21 листопада 2009 року
Китай. Останнім часом за Китаєм міцно закріпилася репутація виробника низькоякісної продукції. В країні все проводиться з великою швидкістю та у великих об'ємах, але дуже низької якості. Торкається це і споруд, які приходять в аварійний стан або просто розвалюються вже через декілька років експлуатації.

Як повідомило видання «Яньтай Жибао», зараз залізничний вокзал в місті Яньтай провінції Шаньдун, побудований в 2005 році, закритий. На будівлі вокзалу з'явилися попереджувальні написи: «Будівля вокзалу може у будь-який час завалитися! Будь ласка, не підходите близько!» Повідомляється, що вокзал площею більше 20 тис. кв. м, обійшовся міському управлінню транспорту в 5,7 млн доларів США і був зданий в експлуатацію в 2005 році.

Увечері 23 жовтня в місті Ухані провінції Хубей рухнув 6-поверховий будинок, який майже був готовий для здачі в експлуатацію. На щастя, ніхто не постраждав. Жителі сусідніх будинків подумали, що починається землетрус і вибігли на вулицю.

Того ж дня, тільки вранці та в іншому районі країни – в повіті Сянчжун міста Чунцина - житель 7-поверхового будинку виявив, що не може відкрити вікно у спальні, воно перекосилося, а поруч на стіні утворилася тріщина, в яку можна просунути руку. Інші жителі будинку, в який вони в'їхали всього лише рік тому, виявили схожу картину. Комісія ствердила, що будинок є в аварійному стані й не придатний для заселення, повідомляє газета «Чунцин Жибао».

В кінці жовтня мешканці 7-поверхового будинку повіту Суйчжун провінції Ляонін повідомили, що майже відразу після заселення ними будинку в 2003 році, почалися проблеми з якістю споруди. Вони постійно викликали ремонтні організації. Сьогодні майже вся будівля покрита тріщинами як зовні, так і всередині, двері та вікна поступово перекошуються й деформуються. Люди побоюються за своє життя.  

У серпні цього року в місті Хефей провінції Аньхой за півтора місяці до здачі в експлуатацію 18-поверхового будинку, в ньому утворилася й почала розширюватися велика тріщина на першому поверсі. Незабаром тріснули і всі чотири колони, які не були розраховані на таке велике навантаження, повідомляє видання «Чжунань онлайн».

І нарешті, найяскравіший випадок за останні місяці стався в Шанхаї. 27 червня повністю із самої основи рухнула 13-поверхова будівля, готова до здачі в експлуатацію. 

В усіх вищеперелічених випадках постраждалі мешканці впевнені, що основна проблема в недобросовісності компанії-забудовника, яка економить на будматеріалах, жертвуючи якістю. Проте судитися з ними - діло не просте. Керівники майже всіх кампаній капітального будівництва пов'язані з партійними чиновниками: якщо не родинними, то тісними дружніми узами. А чиновники в Китаї повністю контролюють судові інстанції.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...