• Неполітичні дії Google

  • Неділя, 11 квітня 2010 року

23 березня 2010 р. компанія Google  оголосила про припинення самоцензури своєї пошукової системи, яка здійснювалася на вимогу комуністичного уряду Китаю, і переїхала в Гонконг.

 

У зв'язку з цим ЗМІ-рупори компартії Китаю почали спільну кампанію звинувачень Google. Представник Держради по новинах і роботі Інтернету Китаю заявив: «Ми категорично проти перетворення ділових питань на політичні. Іноземні компанії, що ведуть бізнес у Китаї, повинні підкорятися законам Китаю».

Компартія Китаю вимагає «фільтрувати інформацію», що чинить шкідливий вплив, як виправдання для цензури Інтернету. Проблема полягає в тому, що ви не зможете знайти в законодавстві визначення, що є «інформацією, що чинить шкідливий вплив». Якого роду інформацію потрібно піддавати цензурі таємно вирішується владою, і не має нічого спільного із законом.

Розглянемо ключові слова, які підлягають фільтрації. Окрім порнографічного аспекту, більшість слів, які піддаються цензурі, цілком засновані на політичних міркуваннях, приміром, ім'я «Цзян Цземінь» [колишній генсекретар компартії] відноситься до ключових слів, які мають бути відфільтровані.

 

Звичайна пошукова система за межами Китаю видасть статті, що розповідають про розбещене особисте життя Цзяна, а також про масові переслідування послідовників Фалуньгун, які він ініціював. А усе це не підтримує імідж «великої, шляхетної і справедливої» компартії Китаю, створений політичною пропагандою.

«Тяньаньмэнь» — ще одне ключове слово, піддане цензурі, оскільки компартія боїться викриття масового вбивства китайських студентів на Тяньаньмэнь, яке сталося 20 років тому [4 червня 1989 р.] під час демонстрацій на підтримку демократії. Слово «Фалуньгун» також у Китаї фільтрується, тому що звичайна пошукова система видає велику кількість позитивних статей і книг про Фалуньгун, які заборонені в Китаї, а також статті про репресії Фалуньгун, здійснювані китайською компартією. Пекіну це не вигідно, оскільки подібна інформація викриває тоталітарну суть комуністичного правління в країні.

Хоча компартія заявляє, що вона «категорично проти перетворення ділових питань на політичні», Google відмовляється продовжувати брати участь в її політичних іграх.

Рішення компанії Google не є політичною справою, але представників компартії Китаю це розлютило, і вони прийняли це рішення як образу. Вони кусають собі лікті і через те, що більше 70 мільйонів китайців уже заявили про вихід з лав комуністичних організацій. Компартія також намагається втаїти і обмежити поширення китайського бестселера «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», боячись викриття перед своїм народом.

Концепція політики компартії Китаю спрямована лише на збереження своєї влади і тотального впливу на китайський народ, на шкоду свободі і правам громадян країни. Після декількох років боротьби компанія Google, нарешті, зрозуміла природу пекінського уряду і розірвала з ним зв'язки для збереження своєї чистої репутації.

Лу Чженьянь. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...