• У Китаї через вибух на шахті число загиблих може перевищити 100 гірників

  • Четвер, 1 квітня 2010 року

Китай. Сильний вибух стався у вугільній шахті в центральній провінції Хенань 31 березня. За попередніми даними, під землею на момент аварії перебувало більше 100 людей, доля яких поки невідома, повідомляє China News.

Трагедія сталася на шахті Байяолю, розташованої в селі Байя повіту Ічуань. За словами очевидців, вибух був настільки потужним, що назовні вирвався стовп полум'я заввишки з триповерховий будинок. Від вибухової хвилі постраждали будівлі, що розташовані поряд.

У даний час встановлюється кількість потерпілих, причини події розслідуються.

Нагадаємо, що одночасно із цим, в провінції Шаньсі на півночі Китаю тривають роботи з порятунку 153 гірників, які вже третій день перебувають в затопленій шахті. Відкачування води відбувається дуже повільно і рятувальникам до цього часу не вдалося потрапити в затоплений забій.

У той же час з'явилися сумніви з приводу числа шахтарів, що знаходяться під землею.

Як повідомляє видання China Daily, шахтарі, яким вдалося врятуватися, розповіли журналістам, що з чотирьох бригад, на поверхню вибралася тільки одна. У кожній бригаді близько 70 гірників. Таким чином, замість 153 осіб, про які повідомив місцевий відділ пропаганди, реальне їх число може перевищувати 200 гірників.

Один з шахтарів розповів, що чув, як начальники шахти говорили між собою і сказали, що під землею перебуває щонайменше 260 осіб, йдеться в повідомленні.

Згідно зі статистикою, в Китаї число аварій на шахтах в 100 разів більше, ніж у США, і в 13 разів більше, ніж в Індії. У КНР кількість загиблих шахтарів на кожні здобуті мільйон тон вугілля в три рази більше, ніж у середньому в світі.

За офіційними даними китайської влади, в першій половині 2009 року в країні на шахтах сталося 749 аварій, в результаті яких загинуло 1 175 чоловік, тобто в середньому по шість шахтарів кожен день. За неофіційними даними, в КНР кожен день в середньому гине мінімум 13 гірників.

Китайські вуглевидобувні компанії прагнуть до скорочення собівартості вугілля, не гребуючи ніякими засобами, тому в більшості випадків загибель людей у шахтах відбувається через нехтування їх власниками технікою безпеки, яка вимагає додаткових фінансових витрат. На думку експертів, багато подібні випадки не оприлюднюються, оскільки компанії не хочуть втрачати прибутки від видобутку «чорного золота».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...