• Більше 10 тисяч дітей отрулися свинцем на півдні Китаю

  • Понеділок, 12 квітня 2010 року
Китай. У понад 10 тисяч дітей у місті Ченьчжоу південної провінції Хунань, в крові було виявлено підвищений вміст свинцю. Однак місцева влада не поспішає поліпшувати екологію, натомість в район було направлено фахівців, щоб вони перевірили, чи не завищені норми оцінки отруєння.

В інтерв'ю газеті «Сіньцзіньбао» Ван Фейсюн, завідувач терапевтичним відділенням центральної лікарні міста Ченьчжоу, повідомив, що два попередні роки він брав участь в обстеженні дітей на вміст свинцю в їхній крові. Було обстежено понад 23 тисячі дітей. У більшої половини з них вміст свинцю в крові перевищував норму.

Він також сказав, що в їхньому районі розвинена гірничодобувна промисловість, і забруднення повітря дуже серйозне. Через це у більшості селян навколишніх сіл вміст свинцю в крові високий.

Однак представники влади засумнівалася не в екології навколишнього середовища, а у тому, чи не були при обстеженні завищені норми, що вказують на отруєння. Місцеві медики, проте, говорять, що використовувані ними норми близькі до міжнародних, і що потрібно шукати джерело забруднення повітря, а не змінювати норми небезпечного порогу.

Житель одного з навколишніх сіл на прізвище Хе розповів радіо «Вільна Азія», що ще 20 років тому від промислових викидів вода у місцевих річках стала чорною і з смердючим запахом.

«Чиновники тільки прагнуть до зростання економіки, а також показати начальству свої досягнення, тому підприємств у нас за ці роки ставало все більше. Навколишнє середовище вже сильно забруднено, і я впевнений, що це позначиться на майбутньому поколінні», - говорить Хе.

Подібні випадки в сучасному Китаї відбуваються повсюдно. У першій половині березня у 94 чоловік, що проживають в повіті Лунчан південно-західної провінції Сичуань, виявили великий вміст свинцю в крові. Серед постраждалих 88 дітей, з яких сімом ще не має й одного року.

Наприкінці вересня минулого року отруєння свинцем було виявлено у жителів кількох сіл центральної провінції Хенань. Люди заблокували вхід на місцевий завод, який вважають винуватцем їх поганого здоров'я.

26 вересня після обстеження підвищений вміст свинцю в крові було виявлено у 121 дитини з повіту Шанхан провінції Фуцзянь.

Аналогічний випадок стався торік наприкінці серпня в декількох селах міста Укан провінції Хунань, розташованих поряд із заводом з переробки марганцю. Підвищений вміст свинцю в крові там було виявлено у 1354 дитини молодше 14 років.

А ще раніше, на початку серпня, в повіті Фенсян провінції Шеньсі від отруєння свинцем постраждали 615 дітей. Отруєння було викликане викидами місцевого плавильного заводу Dongling Lead and Zinc Smelting Co.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...