• У Китаї понад 150 гірників заблоковані під землею в затопленій шахті

  • Понеділок, 29 березня 2010 року
Китай. В результаті затоплення шахти в повіті Сяннін північній провінції Шаньсі, під землею вже добу перебувають 153 людини, доля їх не відома. Спочатку повідомлялося про 123 гірників, потім про 152. Це одна з великих державних шахт, лідер КНР Ху Цзіньтао послав заступника прем'єра Держради Чжана Децзяна для контролю над веденням рятувальних робіт.

Як повідомляють китайські ЗМІ, на момент аварії, яка сталася 28 березня о 13:40 за пекінським часом, в забої знаходився 261 шахтар, 108 осіб успішно вибралися на поверхню.

Більшість постраждалих є робітниками-мігрантами, що приїхали з провінцій Хебей, Хунань, Гуйчжоу та інших.

Китай є країною, в якій відбувається найбільше число аварій на шахтах. За останні 10 років число загиблих шахтарів перевищило 50 тисяч чоловік.

Минулого разу велика аварія на шахті в цій провінції сталася на початку 2009 року. У результаті замикання вибухнув газ, загинуло 77 людей.

У грудні 2007 року від аналогічного вибуху, тільки в іншій шахті все тій же провінції Шаньсі загинуло 105 осіб.

Згідно зі статистикою, в Китаї число аварій на шахтах в 100 разів більше, ніж у США, і в 13 разів більше, ніж в Індії. У КНР кількість загиблих шахтарів на кожні здобуті мільйон тон вугілля в три рази більше, ніж у середньому в світі.

За офіційними даними китайської влади, в першій половині 2009 року в країні на шахтах сталося 749 аварій, в результаті яких загинуло 1 175 чоловік, тобто в середньому по шість шахтарів кожен день.

Китайські вуглевидобувні компанії прагнуть до скорочення собівартості вугілля, не гребуючи ніякими засобами, тому в більшості випадків загибель людей у шахтах відбувається через нехтування їх власниками технікою безпеки, яка вимагає додаткових фінансових витрат. На думку експертів, численні подібні випадки не оприлюднюються, оскільки компанії не хочуть втрачати прибутки від видобутку «чорного золота».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...