• Колишній лідер КНР Цзян Цземінь втрачає політичний вплив

  • Понеділок, 24 травня 2010 року

Китай. У тривалій боротьбі за владу між колишнім комуністичним лідером КНР Цзян Цземінем і нинішнім - Ху Цзіньтао, в даний час однозначно перемагає Ху.

Такий висновок робить китайський вчений, член китайської Асоціації вивчення історії Другої світової війни, Лу Цзяпін, який багато років займається викриттям злочинів Цзяна.

На думку Лу, ключовим показником зниження впливу колишнього лідера компартії стала його відсутність на церемонії відкриття ЕКСПО-2010 у Шанхаї 1 травня, оскільки Шанхай є його «лігвом».

«Для колишнього партійного керівника Цзян Цземіня життєво важливою була присутність на церемонії відкриття ЕКСПО. Якщо це виявилося для нього неможливим, то він і в майбутньому не буде приймати участі у серйозних заходах», - сказав Лу в інтерв'ю The Epoch Times.

Шанхай є «лігвом» Цзяна. Саме під час його перебування на посту генсека місто отримало право на проведення ЕКСПО-2010. Тому його участь або не участь у церемонії відкриття виставки можна вважати барометром впливу «кліки Цзян Цземіня» у центральному уряді КНР.

Лу каже: «Цього разу Ху майже вирішив питання відносно Цзяна. Цзян був не в змозі зробити який-небудь політичний крок».

Далі він пояснює: «Врешті-решт, Ху скористався слабкими місцями Цзяна, скандалами його батька і його власними, щоб придушити його. Тому жодне угрупування не проявило готовність підтримати Цзяна, навіть його зграя».

5 грудня 2009 р. Лу Цзяпін написав відкритий лист, в якому він перерахував скандали, в яких був замішаний Цзян:

1) Цзян і його батько були зрадниками, які під час Другої Світової війни стали на бік японців.

2) Цзян був шпигуном колишнього КДБ, і, в якості обміну, віддав росіянам частину китайської території.

3) Цзян стверджував, що вступив у компартію Китаю в 1949 році. Це було брехнею.

4) Він стверджував, що він син мученика-комуніста Цзяна Шаньціна, що також є брехнею.

Лу розповів, що ніхто не виявляє готовності захищати Цзяна в будь-якому з цих скандалів. «Відсутність Цзяна на церемонії відкриття виставки було влаштовано Центральним комітетом і робочою групою Цзяна, - сказав Лу, - якщо він упав, жодна з груп його не підтримає».

За заявою Лу, позбавити Цзяна політичної ваги, використовуючи скандали, в яких він замішаний, було ініціативою Ху Цзіньтао. Це повинно було відбутися непублічно.

«В даний час Ху не готовий розкривати ці проблеми прінародно, оскільки він хоче зберегти громадську соціальну стабільність. Якщо ці історичні скандали стануть відомі, тоді компартія постане в негативному світлі. Така подія може спричинити за собою національний бунт і призвести до антикомуністичного руху. Народ запитає, чому партія вибрала своїм лідером зрадника і обманщика. Також постане питання, як він пробрався у Центральний комітет і став його головою», - додав Лу.

Ось чому Центральний комітет обрав стратегію використання слабких місць ворога, і хоча Ху переміг його, ніхто не дізнається, що йому прийшов кінець.

Також і інші події останнього часу підтверджують припущення Лу про те, що Цзян втратив владу в Китаї.

30 березня 2010 в китайському Інтернеті сталася небачена досі подія. Китайські пошуковики Baidu і Sogou несподівано перестали фільтрувати запити про численні судові позови послідовників духовної практики Фалуньгун проти Цзян Цземіня за розв'язані ним репресії. Це був безпрецедентний випадок за всі 11 років переслідувань. Це тривало понад 10 годин, після чого фільтр знову був уключений.

Для коментатора доктора Лі Тяньсяо є тільки два варіанти короткого терміну доступності цієї інформації в Інтернеті: технічна помилка чи запланована акція. На думку Лі другий варіант імовірніше першого. Мабуть, Ху використав цей трюк, для того, щоб налаштувати народ проти Цзяна і повалити його прихильників.

Незважаючи на те, що Цзян Цземінь вже багато років офіційно не займає ніяких посад, але його люди, так звана «шанхайська кліка», яким він свого часу допоміг зайняти високі пости в центральному уряді, до цієї пори перебувають при владі. Деякі аналітики вважають, що навіть репресії щодо Фалуньгун, на підтримку яких партія витрачає дуже великі кошти, тривають тільки завдяки зусиллям членів «кліки» Цзяна, оскільки у випадку реабілітації прихильників даного духовного руху Цзян може постати перед судом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...