• У Китаї за грати потрапив мільярдер

  • Вівторок, 18 травня 2010 року
Китай. Одного з найбагатших людей Китаю Хуана Гуан’юя 18 травня суд засудив до 14 років ув'язнення, а також до штрафу в розмірі 600 млн. юанів ($ 85,7 млн.) і конфіскації майна на суму 200 млн. юанів ($ 28,5 млн.).
 
Його звинуватили за трьома статтями: незаконне укладання угод, незаконне ведення бізнесу, а також підкуп і хабарництво.

Мільярдера заарештували в січні минулого року. Перебуваючи в ув'язненні, він намагався накласти на себе руки. Услід за його арештом в різних районах країни були взяті під слідство і численні партійні чиновники рівня начальників управлінь та відомств, які підозрюються, як співучасники злочинів Хуана - повідомляють китайські ЗМІ.

Хуан народився в бідній родині й у віці 17 років, кинувши навчання, почав займатися продажем електроніки, а в 1987 році відкрив свою корпорацію «Гомей». У 2008 році він посів перше місце в рейтингу найбагатших людей Китаю згідно журналу Forbes. Його особистий статок оцінюється в 6,3 млрд. доларів США, а по всьому Китаю налічується більше 1300 магазинів його корпорації.

Незважаючи на всесвітню економічну кризу число мільйонерів і мільярдерів в Китаї збільшується. На думку китайських соціологів, це відбувається не тому, що заможнішим стає народ і країна в цілому, а тому, що абсолютна влада партійних чиновників і повне безправ'я більшій частині китайських громадян дозволяють першим повністю на свій розсуд розпоряджатися всіма доходами держави. Тому більшість багатих людей, що з'явилися в останні роки в Китаї - це в основному або самі чиновники, або їх родичі, або бізнесмени, у яких є хороші зв'язки з чиновниками.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...