• Звільнені китайскі вчителі встали на колінах перед чиновниками. Фото

  • Понеділок, 3 травня 2010 року
Китай. Залишившись без засобів до існування, більше трьохсот звільнених народних учителів приїхали зі зверненням до місцевої влади. Але місцеві чиновники навіть не зустрілися з ними, а також перешкодили вчителям звернутися в більш високі інстанції.

Рано вранці 27 квітня до влади повіту Кунань приїхали зі зверненням 314 звільнених народних вчителів з 16 селищ провінції Ляонін. Прохачі розгорнули плакати з написом «Ми хочемо жити, ми хочемо працювати, нам потрібна компенсація» і почали проводити акцію мирного сидіння напроти будівлі адміністрації.

Вони просиділи сім годин, але жоден чиновник не вийшов для спілкування з ними. Тоді більше трьох сотень вчителів стали на коліна в надії, що представники влади, дивлячись на їхній жалюгідний вигляд, змилосердяться і вийдуть для переговорів.

Отже, на колінах вони простояли близько півгодини, але ніхто з представників адміністрації так до них і не вийшов.

«Вчителі використовували стародавню форму звернення, щоб передати чиновникам свій душевний біль. Ми так і стояли у дворі будинку на колінах, поки нам не сказали, що нікого з начальства зараз у будинку немає. Але невже ніхто не міг вийти замість них і поговорити з нами?» - Розповідає викладач на прізвище Ян в інтерв'ю радіо «Вільна Азія».

Ближче до кінця робочого дня, коли до працівників освіти так ніхто і не вийшов з  кола чиновників, багато вчителів висловили бажання їхати зі зверненням до провінційної влади. Вони викликали три автобуси і вже сіли в них, але водії невдовзі сказали, що нікуди не поїдуть, оскільки щойно отримали наказ не везти їх. Тут до апелянтів під'їхало кілька сот поліцейських у штатському, які наказали вчителям вийти з автобусів, а коли ті відмовилися, почали силою витягувати їх. В результаті їм нічого не залишалося, як підкоритися.

Учасники акції розповіли, що власті їх звільнили з роботи, і кожен рік виплачують компенсацію у розмірі 400 юанів ($ 57), на яку неможливо прожити навіть один місяць. Відповідно до закону, що вийшов у 1997 р. про те, що народним вчителям повинні дати статус офіційних вчителів, місцева влада так і не оформила їм належних документів. Учителі впевнені, що гроші, які уряд  їм виділяє, чиновники забирають собі в кишеню. Всього в повіті Кунань таких учителів більше 1200.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...