• Наслідки землетрусу в Китаї штучно посилюються. Фотоогляд

  • Четвер, 15 квітня 2010 року
Китай. Згідно з оновленими офіційними даними влади, в результаті землетрусу в Китаї загинуло 617 чоловік, 9 110 отримали поранення, понад 300 осіб перебувають під завалами. У районі лиха зруйновано більше 15 тисяч будинків - 85% всіх будов.

Як повідомляє пекінська газета «Цзінхуа Шибао», землетрус зруйнував також і 80% будівель шкіл. Під їх уламками імовірно все ще перебуває понад 200 дітей. На ранок 15 квітня знайдено тіла 56 загиблих школярів та 5 вчителів. Ще більше 40 дітей перебувають у майже безнадійному стані.

У зв"язку зі стихійним лихом Японія запропонувала КНР свою допомогу в ліквідації наслідків, проте китайська влада відмовилася, заявивши, що «в даний час китайський уряд в змозі сам вирішити цю проблему і не потребує допомоги інших країн», повідомляє японське видання Kyodo News.

Виходячи з ситуації в постраждалих районів, дана заява китайської влади виглядає штучно і більше схожа на  неадекватні амбіції.

Майже 90 тисяч людей, які вижили після землетрусу, минулу ніч провели під відкритим небом при мінусовій температурі. 99% стражденних не отримали наметів.

Мешканка найбільше постраждалого повіту Юйшу в провінції Цінхай, розповіла кореспонденту, що «ситуацію можна описати одним словом “нестача”». Вона повідомила, що їм гостро не вистачає електрики, води, продуктів харчування, медикаментів, наметів і великої техніки. Влада надіслала лише 350 наметів, в яких може розміститися всього лише 3 500 людей.

Місцеві жителі також повідомляють, що пройшло 12 годин після землетрусу, а рятувальників все ще не було, вони чують крики своїх рідних, які перебувають під руїнами будинків, але через відсутність техніки не в змозі їм допомогти. Все, що вони можуть це розбирати завали вручну.

У той час як весь світ стеже за ситуацією і проявляє  співчуття і заклопотаність з приводу того, що трапилося, китайська влада посилила контроль над інформацією про землетрус, інформує радіо «Вільна Азія».

Кореспондент популярної шанхайської газети Liberation Daily розповів, що ввечері 14 квітня вони отримали наказ відділу пропаганди китайської компартії, в якому говориться, що «кореспонденти з інших провінцій не повинні їхати в Юйшу за інформацією про землетрус».

Відразу після землетрусу керівництво супутникового каналу провінції Цинхай отримало наказ влади: робити репортажі з позитивною пропагандою [про те, що трапилося].

Ця ж пропаганда поширюються і в західних ЗМІ, які беруть інформацію з так званих «офіційних китайських джерел».

Прагнення китайської компартії до «позитивної пропаганди» вже давно є непрямою причиною загибелі десятків і сотень тисяч китайців. При цьому сама влада не звертає на це увагу.
 
На початку березня численні китайські ЗМІ передали слова фахівця державної сейсмологічної служби КНР, який заявив, що найближчим часом в Китаї не відбудеться ніяких руйнівних землетрусів. В даний час це висловлювання широко поширюється в Інтернеті в супроводі критики і докорів.

У блогах, а також у деяких ЗМІ вже з'явилася інформація про те, що цього разу, як і два роки тому, коли стався сильний землетрус в провінції Сичуань, напередодні лиха сейсмологічна служба КНР отримала кілька попереджень від різних фахівців про велику ймовірність сильного поштовху. Однак за наказом влади людей про це не проінформували, і ніяких заходів безпеки прийнято також не було.
 
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...