• Традиційний живопис Китаю «Гохуа»: картини Чжан Цуйїн. Фотоогляд

  • Понеділок, 26 квітня 2010 року

Художниця китайського живопису Чжан Цуйїн народилася в Шанхаї 13 травня 1962 року. Навчатися мистецтву «Гохуа» вона почала з десяти років. Серед її наставників були такі відомі майстри, як Шень Цзичен, Лю Хайсо, Юй Чжицай, Сє Чжилю та інші.

За китайськими мірками високе визнання своїх робіт серед майстрів Чжан отримала дуже рано. Вже у віці 24 років вона провела кілька персональних виставок і зайняла друге місце у Національному конкурсі поезії та живопису. Її творчість охоплює всі основні жанри «Гохуа»: люди, «гори і води», фауна і божества.

У долі Чжан стався один переломний момент, який сильно вплинув на все її життя і творчість.

Після одруження Чжан переїхала жити до Австралії. Це були нелегкі роки для молодої сім'ї, і вона була змушена піти працювати на фабрику з виробництва заморожених продуктів. Через важку роботи у неї виник ревматичний артрит. Хвороба розвинулася до такого ступеня, що вона більше не могла не тільки писати картини, але й пересувалася з великими труднощами.

На лікування було витрачено багато грошей, випробувані різні засоби, але результатів вони не дали. Саме в цей момент Чжан запросили відвідати курси цігун - Фалуньгун відомого Майстра Лі Хунчжі, який на той час проводив лекції в Австралії. Практика Фалуньгун (Фалунь Дафа) включає в себе п'ять комплексів плавних енергетичних вправ і метод духовного вдосконалення, заснований на принципі Істина Доброта Терпіння. Вже через два тижні занять стан Чжан покращився, і незабаром вона повністю одужала.

Великі зміни відбулися не тільки в її тілі, але й у свідомості. Фалунь Дафа став частиною її життя, а духовні принципи цієї практики глибоко вкоренилися у неї в серці.

У 1999 році китайська компартія оголосила Фалуньгун поза законом і почала масові репресії послідовників цього методу. Чжан вирішила поїхати в Пекін і звернутися до уряду з проханням переглянути рішення про заборону. У результаті її таємно заарештували і відправили до в'язниці. Ніхто, навіть чоловік, не знав, де вона знаходиться. На той час Чжан вже мала  австралійське громадянство.

Вісім місяців Чжан піддавалася тортурам, побиттю і приниженням в ув'язненні. На знак протесту вона оголосила голодування, яке тривало понад 50 днів. Один з її сусідів по камері повідомив чоловікові Чжан про її ситуацію та місцезнаходження. Її чоловік поквапився звернутися до влади, і, тільки втручання уряду Австралії вплинуло на ситуацію і Чжан звільнили.

У даний час Чжан Цуйїн продовжує творчість. Зі своїми виставками вона відвідала понад 40 країн. Відкриваючи людям світ прекрасного, наповнюючи їхні серця добротою і милосердям, вона також розповідає і про пережите у Китаї, закликаючи допомогти тим своїм однодумцям, які все ще зазнають репресій з боку комуністичного режиму КНР.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...