• Китайський гороскоп: знаки зодіаку та стихії

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 березня 2010 року
Відповідно до китайського календаря у межах 12-річного циклу, кожен рік проходить під знаком своєї тварини. Людина, народжена певного року, одержує ряд уроджених рис, залежно від яких і складається доля. Популярність китайського гороскопу в усьому світі дуже велика. Знаючи рік народження, можна легко відшукати у потрібній таблиці знак тварини, у рік якої Ви народилися, свій метал, стихію, колір, домінуючу Інь або Ян і за допомогою цих даних дізнатися як про свою долю, так і долю своїх близьких і друзів.

Передісторія гороскопу

Одна східна легенда розповідає, як Будда вирішив покинути Землю. Перед тим як піти з Землі він запросив до себе з усіх околиць тварин. Але попрощатися з ним прийшли лише 12. Прощаючись, Будда залишив їм свій дар — кожному звіру 1 рік правління на землі. Їхні роки були призначені в тому порядку, в якому вони прибігли до Будди: рік Щура, Бика, Тигра, Кролика, Дракона, Змії, Коня, Вівці, Мавпи Півня, Собаки, Кабана. У такому порядку і увійшли ці назви в китайський гороскоп.

Відповідно до східної космогонічної теорії, ці 12 міфологічних тварин китайського гороскопу є нічим іншим, як 12 космічних впливів, що діють у рік народження людини і тому формують її характер, особливості та багато в чому визначають її долю.

Стихія року в китайському гороскопі

У стародавньому Китаї вважали, що всі явища, істоти і предмети у Всесвіті складаються з п'яти першоелементів або п'яти стихій (У-сін) - Метал, Дерево, Вода, Вогонь, Земля. Так і кожна тварина китайського гороскопу має позитивну, нейтральну та негативну стихію. Яка б тварина не опікувала поточний рік, цьому року буде притаманна своя стихія, котра буде заявляти про себе, створюючи вдалі або навпаки конфліктні комбінації подій. Тобто, на думку астрологів, якщо враховувати вплив стихій, то зовсім не обов'язково, що найбільш сприятливими роками для людини є ті роки, якими керує «її» тварина.

Стихія, на відміну від виду тварини, змінюється через два роки, а не один. Зокрема, стихія 2010 року Тигру і 2011 року Кролика - це Метал.

 

У-сін китайського гороскопу взаємопов'язані між собою трьома циклами впливу: творчий (зелений на малюнку), керуючий (синій) і руйнуючий (червоний).

У рамках творчого циклу: Вогонь породжує Землю (попіл), Земля породжує Метал (руда), Метал породжує Воду (конденсація), Вода породжує Дерево (живить його), Дерево породжує Вогонь (деревне вугілля).

У керуючому циклі (синій) Вогонь керує Металом (виплавка), Земля керує Водою (стримує її), Метал керує Деревом (сокира рубає дрова), Вода керує Вогнем (гасить його), Дерево управляє Землею (вкорінюється в ній).

Руйнуючий цикл означає, що Вогонь руйнує Дерево (спалює його), Дерево руйнує Воду (вбирає в себе), Вода руйнує Метал (іржавіння), Метал руйнує Землю (поклади пронизують її), Земля руйнує Вогонь (пригнічує його).

Інь і Ян у китайському гороскопі

Крім стихії і тварини-покровителя, є і третя складова китайського гороскопу — векторна або силова характеристика. Вектором розширення є Ян — чоловіче начало (вдих-концентрація-плюс), а вектором стиснення є Інь — жіноче начало (видих-медитація-мінус). Саме тому, наприклад, рік Бика через 12 років змінює рік Корови. Інь та Ян визначають спрямованість діяльності людства.

У рік, який опікує жіноче начало Інь, люди за допомогою накопичених знань і засобів докладають зусиль до завершення незакінчених справ. А в рік Ян людина зосереджується на нових справах, рухається далі й вище.Колір року

Таким чином, ми з'ясували, що в китайському гороскопі 12 тварин і 5 стихій. Якщо помножити ці цифри, отримаємо повний цикл у 60 років. Колір року залежить від стихії. Кожній стихії властивий свій колір: Дереву — синьо-зелений, Воді — чорний, Металу — білий, Землі — жовтий, Вогню — червоний.Китайський гороскоп на 2010 рік

Зупинимося на 2010 році. З погляду китайського гороскопу він наступає 14 лютого за григоріанським календарем і завершиться 2 лютого 2011 р. 2010 рік — рік Металевого або Білого Тигра. Це третій рік у 12-річному циклі тварин.

Цей рік пройде не зовсім спокійно і внесе у наше життя елемент несподіванки і раптовості. Будьте уважні й не зробіть поспішних і необачних вчинків. У політичному відношенні очікуються великі зміни. Несподівана політична розв'язка або революція. Рік може стати переломним для будь-яких усталених стереотипів і засад.

2010 рік Тигра, згідно з китайським гороскопом, відноситься до чоловічого начала Ян, тому він буде вдалим для великих починань. Рік буде сприятливий і для розвитку науки, медицини, техніки, а також для різноманітних мистецтв.

Тигр досить харизматичний, амбітний і запальний, мало рахується з чужою думкою. На жаль, у цей рік з'являться всі передумови для переваги сили над пошуком компромісів. Але любов і прагнення Тигра до відновлення справедливості повинні допомогти світу утриматися на плаву. Імовірно, світова криза пройде цього року свою критичну точку, і є всі підстави припускати, що це відбудеться вже після квітня. Друга половина цього року обіцяє бути позитивною і конструктивною.

Нагадаємо, що Тигр за останні сто років за китайським гороскопом був покровителем 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 і 2010 рр. Історія показала, що ці роки не були спокійними:

• 1998 - рік дефолту в Росії;

• 1986 - рік початку перебудови та Чорнобильської катастрофи;

• 1974 - революція в Португалії і конфлікт на Кіпрі;

• 1962 - розпал Карибської кризи.

Востаннє роком Металевого Тигра був 1950-й. У цей рік відбулися такі значні події:

• 1950 — 25 червня, Північна Корея розпочала війну проти Південної Кореї з метою об'єднання корейського півострова і встановлення над ним свого контролю.

• 1950 — 7 жовтня, 40-тисячна китайська армія, яка вирушила «звільняти» Тибет («від забобонів»), зустріла опір восьми тисяч тибетських воїнів, озброєних не набагато краще, ніж вони були озброєні 7 століть тому. Половина з них загинула в бою.

Але не варто турбуватися. Згідно з китайським гороскопом, щоб урівноважити неспокійний 2010 рік Тигра, слід впустити у своє життя невелику частку енергії Води. З'їздити на море, частіше купатися і плескатися (тигри люблять грати). Подорожі, ділові поїздки, зміна місця проживання — от що подобається непосиді Тигру. Активність, динаміка, ігри, розкриття нових талантів і, головне, не сидіти на місці — ключ до успіху в наступному році.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...