• Історії Стародавнього Китаю: благородному журавлю не потрібна мертва миша

  • Вівторок, 5 січня 2010 року
Бяньцзе і Чжуанцзи були хорошими друзями. Обидва вони були високо освіченими людьми. Однак у багатьох відносинах вони сильно різнилися між собою.

Чжуанцзи не цікавили влада і матеріальний статок, в той час  як Бяньцзе був прем'єр-міністром і дуже цінував своє положення в суспільстві.

Чжуанцзи вважав, що потрібно прагнути більше до духовного росту, а не витрачати життя на гонитву за кар'єрою, славою і багатством. В його уяві прагнення до цих речей тільки забруднює людину.

Одного разу він вирішив відвідати свого друга Бяньцзе і переконати його залишити свою посаду і відправитися разом з ним подорожувати.

Коли Бяньцзе дізнався, що до нього збирається приїхати Чжуанцзи, він занепокоївся і думав: «Чжуанцзи набагато мудріший і розумніший за мене, він напевно захоче відібрати в мене мою посаду і зайняти моє місце».

Через страх Бяньцзе наказав заарештувати Чжуаньцзи після приїзду. Чжуанцзи дуже здивувався і вирішив будь-що зустрітися зі своїм другом і поговорити.

Йому вдалося втекти з-під варти і, врешті, він зустрівся з Баньцзе.

Під час зустрічі Баньцзе був у розкішному вбранні, а Чжуанцзи, навпаки, був одягнений дуже просто.

Коли Баньцзе запитав, навіщо він прийшов, Чжуанцзи відповів: «Розкажу тобі одну історію. У стародавні часи жив один благородний птах - святий журавель. Жив він на дереві птаха фенікса - утун, і харчувався його листям. Ніяка інша птиця не була такою благородною. Щороку святий журавель пролітав від гір на північному заході до східного узбережжя. Одного разу він летів над луками і побачив, як сова з великим апетитом їсть мертву гниючу мишу. Коли сова побачила журавля, то відразу насторожилася, міцно вхопилася за свою здобич і голосно закричала: “Тільки спробуй забрати мою мертву мишу!”»

Сказавши це Чжуанцзи пильно подивився на свого друга і запитав: «Ти справді подумав, що мені потрібна твоя мертва гниюча миша?»

Баньцзе все зрозумів, у нього не було слів у відповідь.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...