• Китайські мільйонери прагнуть емігрувати до США

  • Четвер, 18 лютого 2010 року

Китай. Ще більше китайських мільйонерів намагаються отримати посвідку на проживання в США. За офіційними даними КНР, в 2009 році по американській програмі для інвесторів EB-5 з Китаю в США іммігрувало в два рази більше багатіїв, ніж роком раніше.

Після початку проведення в Китаї політики відкритості, на навчання в США хлинули численні китайські студенти. За останні 30 років їх кількість не зменшується, а навпаки тільки збільшується. До того ж численні з них намагаються по закінченні навчання не повертатися до Китаю, а залишитися жити у Штатах.

У минулому році в КНР почала набирати обертів нова хвиля емігрантів у США - мільйонери.

Як повідомляє радіо «Голос Америки», спостерігачі вказують, що скеровані компартією офіційні китайські ЗМІ вже багато років невпинно ведуть в країні націоналістичну пропаганду проти США. Однак, це зовсім не заважає тим же чиновникам відправляти своїх дітей на навчання в США, а жінок з маленькими дітьми - на проживання туди ж. І партійні чиновники, і багатії шукають способи переїхати з КНР до США. Це підтверджує, що вони самі ж не вірять пропаганді, яку насаджують простим китайцям.

Пекінська організація міграційного посередництва Beijing Entry & Exit Service Association повідомила, що в 2008 році вони допомогали подати заявки для отримання візи EB-5 п'ятистам інвесторам, але в 2009 році кількість таких людей вже перевищило тисячу.

Імміграційна програма для інвесторів ЕВ-5 була створена в США в 1990 році з метою залучення в країну фінансів зарубіжних інвесторів. Іноземець для участі в цій програмі повинен вкласти в який-небудь проект або підприємство не менше мільйона доларів, а в цільових проектах - 500 тис. доларів. При цьому інвестор і його сім`я отримують посвідку на проживання в США.

Керівник одного з підрозділів дослідного інституту сучасних міжнародних відносин Китаю, Су Цзінсян сказав, що в Китаї зростає кількість людей, які бажають виїхати з країни. У зв'язку з цим в ЗМІ з'являється все більше реклами різних посередницьких міграційних організацій. На думку Су, люди в основному їдуть, щоб їхні діти за кордоном отримали гарне виховання і освіту, а також через більш високе пенсійне забезпечення в інших країнах.

Партійних функціонерів, які влаштували свою родину за кордоном, а самі продовжують жити і працювати в Китаї агентство Сіньхуа назвало «голі чиновники». Ці чиновники організували собі безпечний шлях відступу і до самого кінця продовжують за допомогою корупції відмивати гроші в Китаї. Їх число в країні збільшується.

За даними центрального оргвідділу КНР, за кілька останніх років з Китаю емігрували понад 1,08 млн родичів високопоставлених чиновників. За кордоном, вони за готівку купують дорогі будинки та автомобілі, ведуть розкішне життя. Грошей, які вкрав кожен з них, вистачило б, щоб виростити і вивчити тисячі дітей.

Одним з типових прикладів є директор філії банку Bank of China провінції Хейлунцзян. Будучи директором філії банку, Гао Шань більш ніж десять разів виїжджав з країни і вивіз близько 142 млн. доларів США. Він влаштував за кордоном свою сім'ю і оформив всі документи на себе.

Заступник директора нафтової компанії провінції Хейлунцзян Лю Цзочін також незаконно вивіз за кордон понад 100 млн юанів ($ 14,2 млн), і влаштував за кордоном вісім членів своєї сім'ї. Після чого він втік туди і сам.

Китайська влада намагається боротися з явищем «голий чиновник». Наприклад, нещодавно уряд міста Шеньчжень постановив, що чиновникам, сім'ї яких проживають за кордоном, не можна займати певні посади.

Однак експерти та міжнародні спостерігачі вважають, що ці заходи влади не дадуть жодного ефекту поки не буде вирішена корінна причина їх виникнення - однопартійний тоталітарний режим. Цей режим дає чиновникам практично необмежену владу, а відсутність свободи ЗМІ і отже наглядової їх функції, дозволяє чиновникам залишатися безкарними.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...