• У Китаї зароджується дух безкорисливості. Фотоогляд

  • Субота, 26 грудня 2009 року

Китай. Невелика група простих жителів Пекіна вирішила безоплатно допомагати необхідними речами та продуктами людям, які приїхали в столицю зі зверненнями до влади і які змушені жити на вулиці.

У Китаї є кілька мільйонна категорія громадян, яких називають апелянтами*. Це люди, які зіткнулися із свавіллям місцевої влади і намагаються у встановленому законом порядку апелювати до більш високих чиновників, щоб вирішити свої проблеми. Це одна з найбільш безправних категорій громадян у країні.

Численні з них дуже бідні, вони приїжджають до Пекіна зі зверненням до Уряду, і часто змушені жити в дуже поганих умовах. При цьому Уряд, який називається «народним», не тільки не намагається полегшити їхнє становище, а й навпаки, всіляко намагається позбутися цих людей. Місцева влада забороняє здавати їм кімнати. Є також численний штат спеціальних співробітників, у завдання яких входить відстежувати цих людей і особливо активних повертати назад за місцем їх прописки.

Однак не всім в Китаї настільки байдуже життя народу. Є люди, які не можуть спокійно дивитися на всі тяготи життя апелянтів і намагаються їм допомагати. Ці люди організували в Інтернеті співтовариство, в яке у даний час входять дев'ять осіб. Їх мета - допомагати бездомним, бідним і слабким, а також поширювати в Китаї дух безкорисливої допомоги нужденним, гуманності і високої моральності.

У даний час сфера їх діяльності обмежується Пекіном. Вони ведуть облік усіх, хто найбільше потребує допомоги, реєструють їх дані і кількість виданої їм матеріальної допомоги. За їхньою статистикою, до Пекіна щодня приїжджає близько 100 тисяч апелянтів. Близько 1,5 тисяч з них змушені жити на вулиці, близько 400 чоловік є хворими.

Члени співтовариства по можливості привозять цим людям теплі речі, ковдри, їжу, а також необхідні ліки. Наприклад, за останні два тижні їм видали більше шести тисяч одиниць речей.

«Ці люди представляють народ нашої країни, вони такі ж, як і ми, тому допомагаючи їм, ми, насправді, допомагаємо собі», - сказав один з членів спільноти на прізвище Цзен.

Довідка The Epoch Times:

* Китайські апелянти (скаржники, невдоволені) - це численні китайські громадяни, які зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе з боку місцевої влади, а також різних державних організацій. Ці люди подають апеляції у встановленій законодавством формі, у відповідні державні інстанції, звертаючись таким чином до уряду по допомогу і захист.

Однак, боячись втратити свої пости, місцеві чиновники різними способами намагаються перешкодити їм звернутися в інстанції провінційного або ж столичного рівня. Для цього вони тримають штат агентів, завданням яких є за допомогою залякувань, биття чи незаконного ув’язнення змусити апелянтів замовкнути.

Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об'єктом «уваги» і контролю комуністичної влади. Чиновники суворо стежать, щоб з апелянти не контактували іноземні репортери, а також блокує репортажі про них усередині країни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...