• До екс-тренера збірної Китаю застосовують тортури за свободу думки

  • Субота, 5 грудня 2009 року

Китай. Тренер по хокею Гао Вейсі, який тренував національну збірну Китаю, був заарештований за практику Фалуньгун у 2007 році та засуджений на сім років. Зараз його піддають тортурам у в'язниці міста Сипін, його здоров'я в дуже поганому стані.

Гао Вейсі був тренером професійної хокейної команди провінції Цзилінь, а опісля тренував національну збірну Китаю. Проте у нього були великі проблеми зі здоров'ям, які з віком загострилися. Ішемічна хвороба серця, атеросклероз, холецистит, гастрит, артрит, глаукома і кісткова гіперплазія. Через ці проблеми він у 1998 р. за порадою дружини почав займатися духовною практикою Фалуньгун.

Здоров'я покращало, й у тому ж році його запросили тренувати команду Гонконгу. Але в 1999 р. компартія Китаю заборонила Фалуньгун, і в грудні 2000 р. Гао заарештували та засудили до трьох років примусових робіт. Гао відправили до виправно-трудового табору Вейцзигоу, а потім у виправно-трудовий табір Чаоянгоу міста Чанчуня. Погане ставлення до нього в таборі викликало рецидив старих хвороб, і Гао відправили до лікарні. Однак, поліцейські привезли його назад у табір, не давши йому повністю одужати.

Як повідомили родичі Гао кореспондентові The Epoch Times, 9 травня 2007 року 70-річного Гао знову заарештували співробітники комітету громадської безпеки провінції Цзилінь і відправили до центру ув’язнення № 3 м. Чанчуня. 29 квітня 2008 року суд району Наньгуаня засудив його до семи років ув’язнення. В листопаді 2008 року його відправили до в'язниці Шилін міста Сипіна.

Родичі Гао кілька разів приїжджали у в'язницю, щоб відвідати його, але кожного разу їм відмовляли. Як їм вдалося дізнатися, Гао призначили в тюремний загін № 10. Його піддавали тортурам, примушуючи визнати себе винним і відмовитися від своїх переконань. Гао не пішов на це, і зараз він в дуже поганому стані.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...