• Для китаянок пластичні операції — не розкіш, а необхідність

  • Четвер, 17 вересня 2009 року
Сотні мільйонів мешканців Піднебесної вірять, що хірургічне втручання – запорука успіху в кар'єрі та особистому житті.

Крістал Яо, 22-річна студентка Шанхайського інституту міжнародної торгівлі, була серед 10 тисяч претендентів на 20 вакансій стюардес, відкритих авіакомпанією Japan Airlines. Їй вдалося вийти у фінальний відбірковий тур, де кількість претендентів скоротилася до 96. Але потім успіх відвернувся від Яо, і вона так і не отримала роботу.
«Цілком зрозуміло, чому дівчата йдуть на це (пластичну операцію)», -  каже вона.
Однак, багато хто називає абсурдною ідею ради майбутньої кар'єри лягти на операційний стіл, щоб поліпшити свою зовнішність. Але таких людей в Китаї з кожним роком залишається все менше. До 2001-го пластична хірургія в країні була заборонена. Сьогодні цей ринок приносить близько $2,4 млрд щороку, і сума постійно зростає. А тяжкі умови на ринку праці та зростаюча конкуренція змушують багатьох інвестувати не лише в освіту, а ще й у зовнішність.
Згідно з дослідженням, проведеним шанхайським Time Plastic Surgery Hospital, близько половини пацієнтів клініки впевнені, що тільки операція збільшить їхні шанси на отримання роботи. Цих майбутніх претендентів можна розділити на дві групи: студенти, які закінчують ВНЗ, і білі комірці, що втратили роботу через кризу.

В Асоціації пластичних хірургів Китаю і тайваньської Спілки естетичної та пластичної хірургії стверджують, що в клініках Піднебесної з початком літніх канікул від студентів немає відбою.

«Особливо багато їх стало в липні і серпні», – розповідає Ценг Чунг-рен, власник клініки в передмісті Тайпея. Студенти зазвичай становлять 20% від загальної кількості його клієнтури. Тепер їх не менше 40%, ще 20–30% – це приїжджі студенти.
 
Претендентам слід знати

Цього року ринок праці Китаю поповнився 6,1 мільйонами випускників шкіл, коледжів та університетів. Це на 9% більше, ніж в 2008-му. При цьому, за даними агентства по пошуку персоналу Zhaopin.com, кількість вакансій у порівнянні з минулим роком скоротилася на чверть. На сайті агентства у вакансіях вказано ріст, вагу та інші фізичні дані, які працедавець хотів би бачити у претендента на ту чи іншу посаду.

В провінції Хунань в центральному Китаї ще кілька років тому претенденти на державну посаду повинні були мати симетричні груди. Після масових протестів ця вимога була скасована. Але сьогодні особливі вимоги знову в моді. Наприклад, Beijing Modern Women’s Hospital, що розмістив оголошення на Zhaopin.com, шукає медсестру на зріст більше 160 см з «приємною зовнішністю». Під цю категорію, як правило, підпадають європейські риси обличчя: круглі очі, вузький ніс і скули, біла шкіра.

Компанія Shanghai Jibei Electronics Co. на місце помічника менеджера шукає працівника високого на зріст, але додає: претендент повинен палити і полюбляти вино. Але якщо прихильність до тютюну і алкоголю – можна набути й особливих зусиль не вимагає, то для збільшення свого росту доведеться пройти через украй хворобливу процедуру – зламати ноги і вставити металеві штифти. За допомогою операції можна стати вищим на 10 см. Послуга коштує більше $20 тис., і пропонують її далеко не всі китайські клініки – вона вважається дуже небезпечною і нерідко призводить до інвалідності.

В Піднебесній більше 20 тисяч медустанов роблять пластичні операції. Проте це не означає, що всі вони виконують свою роботу на належному рівні. Щорік сотні тисяч людей стають жертвами хірургічних помилок. Проте паралізовані та знівечені пацієнти не відлякують охочих набути красу на операційному столі. За даними опитувань, 600 мільйонів китайців готові змінити свою зовнішність, адже  успішну кар'єру сьогодні безпосередньо пов'язують саме із зовнішнім виглядом.

Як пише видання South China Morning Post, «нові красиві», як правило, заробляють на 30% більше своїх непрооперованих колег.

В три зміни

У клініці Shanghai Renai International Patient Center Фокусу розповіли, що далеко не всі пацієнти – багаті люди. Половина тих, хто звертається в центр, є представниками середнього класу. Найпопулярніші операції – пластика носа, зміна форми обличчя та очей. Жінки часто хочуть збільшити груди. Вік клієнтів – від 18 до 50 років. У центр часто звертаються й іноземці, оскільки ціни в китайських клініках, як правило, значно нижчі, ніж в Японії та Південній Кореї, не кажучи про вартість послуг у США та Європі.

У 2008 році, за оцінками дослідницької компанії BCC Research, світовий ринок пластичної хірургії становив $31,7 млрд. До 2013-го він сягатиме $40,1 млрд. За прогнозом, саме Азія стане головним постачальником клієнтури для мультимільярдної індустрії пластичної, косметичної та естетичної хірургії, адже в США через рецесію бажаючі знайти новий образ все частіше відмовляються від цієї затії – ціни високі, а страховка такі процедури не покриває. І хоча в Китаї за пластичну операцію також потрібно платити з власної кишені, мисливців за красою це не зупиняє. Отже, працівників скальпеля і хірургічної голки, які трудяться в клініках Шанхаю, Пекіна і Гонконгу, чекають врожайні роки.
 
Джерело: Фокус

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...