• Навіть самі китайці вже не вірять офіційним даним уряду

  • П'ятниця, 7 серпня 2009 року
Китай. Згідно з результатами недавнього соцопитування, більше 90% респондентів вважають, що офіційні дані китайських посадовців «абсолютно фальшиві». Ступінь довіри до них менша, ніж до проституток.

Численні викриття недостовірних офіційних повідомлень китайських властей, що сталися за останні роки, значно знизили ступінь довіри до інформації партійних чиновників з боку китайських громадян. Це визнає вже й сама компартія.

Соцопитування провів журнал «Сяокан», що належить виданню компартії «Чуші». Найбільшою довірою у китайців, відповідно до опитування, користуються селяни, представники релігій і проститутки, які зайняли 3 перші позиції в рейтингу. Найбільш низька ступінь довіри до вчених, вчителів та посадовців. Медпрацівники та економісти заслужили «порівняно погану» ступінь довіри у китайських громадян.

Також з'ясувалося, що до керівників приватних підприємств ступінь довіри в 7 разів більша, ніж до керівників державних підприємств.

Понад 90% опитаних з приводу довіри до офіційних даних китайських чиновників відзначили, що вони «абсолютно фальшиві, ніколи їм не вірив».

Всього в опитуванні, проведеному через інтернет, брало участь 3376 чоловік.

Головний редактор розташованого в США китайського журналу «Дунсян» і сайту «Нова Доба» Чжан Вейго сказав китайськомовному відділу радіо Бі-Бі-Сі, що результати опитування ясно показують, що китайська компартія вже зовсім не користується довірою у китайських громадян.

Китайські блогери також стали бурхливо обговорювати цю тему. Нижче наведені деякі витяги з їх повідомлень:

«Краще вірити проституткам і не вірити чиновникам; краще вірити селянам і не вірити фахівцям...»

«Корупція в Китаї вже проїла всю країну наскрізь, чому китайці все ще такі сумирні та байдужі? Тому що, щоб не говорив, це не відіграє ніякої ролі, злитися теж безглуздо. У країні тоталітарний режим однієї партії, на яку ніхто не може натиснути...»

«Чиновники в Китаї не є народними обранцями, тому вони і не піклуються про народ!»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...