• Пращур китайців – легендарний імператор Фу Сі

  • Субота, 25 липня 2009 року
Фу Сі (Тай Хао, Пао Сі) був першим імператором Китаю. Він правив в 3-му тисячолітті до н.е. Фу Сі прожив 175 років і керував Китаєм 116 років.

За легендою, Фу Сі був сином Богині і Дракона, тому його описують як людину-дракона з верхньою частиною тіла людини та нижньою - дракона.

Фу Сі був дуже досвідчений в тлумаченні руху сонця, місяця й сузір'їв, а також у зміні погоди та зміні пори року. Його великі спостереження та дослідження дозволили йому добре розуміти навколишній світ. Він класифікував все, від людського тіла до того, що його оточує, і розбив ці елементи на вісім великих категорій, які позначив вісьмома символами і створив «Ба Гуа» («Вісім триграм»). Вивчаючи «Ба Гуа», можна зрозуміти волю Небес і взаємозв'язок між всіма речами та явищами.

Історик династії Сун Фань Цзую писав, що Фу Сі перебував у гармонії з Небом і Землею і розумів послання Богів. Таким чином, він зміг винайти «Ба Гуа», де роз'яснював істину всіх питань і гармонізував відносини людини з навколишнім середовищем. Згодом ці «Вісім триграм» склали основу найстародавнішого китайського трактату - «І-Цзін» («Книги змін»).
В епоху Фу Сі були сформовані система правління та моральні критерії, яким слідували всі наступні імператори Китаю. Фу Сі навчив людей готувати їжу на вогні, ловити рибу і зрошувати поля, а також винайшов музичні та вимірювальні інструменти.

Фу Сі був першим з легендарних «Трьох володарів Китаю», серед яких також Шень Нун (Божественний хлібороб) та Хуан Ді (Жовтий імператор).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...