• Історії Стародавнього Китаю: Без останнього кроку не досягти мети

  • Неділя, 19 липня 2009 року
Імператор У Чжоу, перший правитель китайської династії Чжоу (з 1122 по 256 рр. до н.е) зруйнував династію Шан (з 1600 по 1046 рр.до н.е), яка правила країною до нього. Після приходу до влади він стабілізував державу і дозволив в'їзд у країну людям інших національностей. 

Сусідня західна держава Лу подарувала імператорові У декілька собак. Цзі Ши (Дуке Чжао з династії Чжоу) побоювався, що імператор згає даремно час, приділяючи надмірну увагу цим собакам, тому він написав статтю  «Собаки з держави Лу», переконуючи імператора У Чжоу вдосконалювати свої якості, поводитись обережно і цінувати мудреців.
 
Дуке Чжао вважав, що людина, наділена чеснотами, не ставитиметься до інших зневажливо і не дозволить собі образити інших. Якщо хтось ставиться до своїх чиновників нешанобливо або несправедливо кривдить їх, вони не будуть присвячувати себе роботі. Якщо хтось ставиться до простих людей зневажливо і цинічно, то ці люди не докладатимуть зусиль при виконанні обов’язків.
 
Якщо ви захоплені чимось і з надмірною увагою ставитесь до того, що любите, або до будь-яких незвичайних речей, то ви не лише втратите енергію, - ви також можете втратити наснагу до досягнення мети. Дуке Чжао сказав, що неправильне ставлення до людей призведе до втрати чеснот, тоді як сильне захоплення будь-якими речами призведе до втрати бажання досягти мету. 
 
Дуке Чжао також казав: не звертаючи увагу на незначні речі, не ставиш під загрозу власні чесноти. Це схоже на спорудження високої гори із землі.

Не перекинувши останню корзину землі, не доб'єшся успішного завершення роботи.   Якщо ми хочемо збудувати високу гору, ми наповнюємо землею одну корзину за другою. В кінці залишається остання корзина, але якщо ми не будемо наполегливими до кінця і не додамо останню корзину землі, то гора не буде споруджена. Всі попередні зусилля виявляться витраченими даремно, і ми зазнаємо поразки тоді, коли до перемоги залишався один крок.
 
Ця історія говорить нам про те, що надмірне захоплення чимось і велика прихильність до незначних речей, виснажує волю. Це також нагадує нам, що ми повинні обов'язково закінчити те, що почали, непохитно і наполегливо йдучи до мети. Наполегливість веде до успіху. Інакше всі попередні зусилля будуть витрачені даремно через відсутність наполегливості, навіть якщо до мети залишиться тільки один останній крок.

Підписатися:

Коментарі