ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За 10 років з Китаю за кордон втекли більш ніж 10 тисяч чиновників

Велика Епоха
Багато хто p китайських чиновників готові в будь-який момент втекти за кордон. Фото: AFP
Багато хто p китайських чиновників готові в будь-який момент втекти за кордон. Фото: AFP
Китай. Згідно з даними недавнього звіту спеціалізованого дослідного центру при Пекінському університеті, протягом минулих 10-ти років більше 10 тис. китайських чиновників втекли в США та Європу з великими сумами казенних грошей.

Навіть у статті самого головного китайського інформагентства - Сіньхуа, від 13 липня, говориться, що китайські корупціонери використовують найрізноманітніші засоби, щоб виїхати за кордон. Багато хто з них вже давно готові до того, щоб при найменшій небезпеці викриття, відразу ж виїхати. Спершу вони вивезли з країни своїх родичів і повністю влаштували їх у західних країнах, переважно в США та Європі.

Як повідомляють джерела з Китаю, політика відкритості, яку проводить влада, стала добрим шансом для корупціонерів, у яких тепер з'явилася можливість переїхати в інше середовище і вільно використовувати там надбані нечесним шляхом кошти. Сім'ї багатьох чиновників вже давно живуть за кордоном, маючи там вид на проживання або вже змінили громадянство. У цей час їх голова сім'ї все ще «тримається» в Китаї, намагаючись вкрасти ще більше грошей, але вже давно оформлені паспорта і навіть візи. Як тільки вони дізнаються про найменшу небезпеку викриття, вони одразу ж кидають все і виїжджають з країни.

Один з найбільших корупціонерів, колишній секретар парткому Шанхаю Чен Лянюй, який в даний час відбуває термін у в'язниці, мав 9 паспортів.

Професор канадського університету Лаваль Су Чжан вважає, що китайські корупціонери в даний час найбільш виділяються у світі і корінною причиною такого явища є саме політичний устрій.

«Абсолютно уникнути проблеми корупції неможливо ні в одній країні. Однак в Китаї корупція процвітає в такому величезному масштабі, як ніде в світі. Це явище ясно розкриває кілька проблем. Головна з яких - це проблема державного ладу. Ні для кого не секрет, що абсолютна влада породжує абсолютну корупцію. Такий лад не передбачає можливість зміни влади. Я вважаю, що основна проблема саме в цьому», - сказав професор.

Далі він продовжив: «деякі вважають, що західні країни недостатньо активно сприяють китайському уряду в пошуку і арешті китайських чиновників що втекли за кордон  Насправді не те, що вони не хочуть допомогти в боротьбі з корупцією, а просто вони вважають, що таким чином проблему не вирішити і що в Китаї корупцію породжує сам існуючий режим. Просто відкрито вони про це не говорять. Проте останнім часом багато хто з західні політиків вже стали висловлювати свою думку про китайський уряд, а також виражати небажання перетворювати свою країну в місце засилля китайських корупціонерів».