• Китайські офіційні ЗМІ назвали соціальну ситуацію в країні «вкрай напруженою»

  • Вівторок, 16 червня 2009 року
Тижневик «Ляован» — відомство агентства «Сіньхуа», яке, своєю чергою, перебуває під повним контролем правлячої в країні комуністичної партії, повідомило, що, на думку вищого керівництва країни, в Китаї нині дуже напружена і складна соціальна ситуація.

В останньому номері газети «Ляован» була опублікована стаття під заголовком «Реформи розвитку в Китаї ввійшли у ключову стадію, внутрішня і зовнішня ситуація напружена і складна». У статті говориться, що, на думку вищого керівництва країни, Китай зараз переживає складні часи, коли дуже загострилися протиріччя серед народу, значно збільшилася злочинність і нападки ворогів. Потрібно запобігти спробам західних ворожих сил, використовуючи наші внутрішні протиріччя, вестернізувати Китай, поширюючи ідеї свободи, демократії, прав людини тощо.

У статті також підкреслюється, що під впливом міжнародної економічної кризи в Китаї збільшилося безробіття, випускникам вишів стало ще важче працевлаштуватися, постійно виникають різноманітні протиріччя в суспільстві, тому вкрай важливим і першочерговим завданням є зберегти в суспільстві гармонію і стабільність.

Головний редактор журналу Modern China Studies, який видається в США, Чен Сяонун уважає, що все, що викладене у статті «Ляована», — це реальність, лише причини, через які все це відбувається, не зовнішні, як вказується у статті, а внутрішні. 

«Із статті ясно видно, що автор не наважився зачепити найбільш корінні причини всіх описаних ним проблем китайського суспільства. Так звана критика з боку демократичних країн і міжнародний тиск на Китай, які нібито погіршують ситуацію всередині країни», це все не становить справжніх причин. Західні країни не сьогодні почали критикувати компартію, а ще 20 років тому, після жорстокого придушення студентів на Тяньаньмень. Усі причини, що викликали «украй напружену ситуацію» знаходяться саме всередині Китаю, а не зовні», — сказав Чен в інтерв'ю радіо «Вільна Азія».

У статті тижневика також говориться про те, що в нібито перехідний період, коли економіка країни нестримно розвивається і міняється рівень заробітної плати у людей, така напружена ситуація в суспільстві є нормальною і такий процес відбувається в усіх країнах.

Проте, на думку Чена Сяонуна, розпечене соціальне середовище вказує на те, що економічна модель країни зазнала краху. «Зовсім не так, що всі ці проблеми обумовлені успішним розвитком економіки, як випливає із статті, а як раз навпаки, саме тим, що розвиток економіки зазнав краху. І це зараз дуже ясно видно. Корінна проблема саме в соціальній політиці і державному ладі. Через нерівномірний розподіл доходів країни різко збільшується різниця між бідними і багатими. Все це дуже загострює протиріччя між людьми», — пояснив Чен.

У статті «Ляована» вказано два основних напрями, в яких збирається діяти китайський уряд, щоб вирішити соціальну проблему: підсилити керівну роль партії; використати успішний досвід охорони порядку під час пекінської Олімпіади і підсилити роботу в цьому напрямі серед найнижчих верств населення в усій країні.

Голова Союзу китайських апелянтів Шень Дін прокоментувала це так: «Вони вважають, що всі проблеми можна вирішити силовими методами. Тобі можуть сказати, що тебе використовують ворожі сили, що твої вимоги не дозволені і таке інше, і тоді закони країни вже не матимуть жодної ваги. Тебе просто можуть відправити до трудового табору або в'язниці на довгі роки. Як тільки тобі наклеять ярлик ворога народу, то твоє життя буде вже нічого неварте. Зараз вони щосили намагаються затаврувати нашу організацію, як ворожу».

Далі вона розповіла, що через великий розмах корупції місцевих чиновників, які відбирають у людей їхні вигоди і позбавляють прав, у Китаї утворилася 20-мільйонна армія апелянтів. А політика придушень низьких верств населення призвела до загострення протиріч між людьми, що прямо перечить меті створення стабільного і гармонійного суспільства, чого прагне влада.
Підписатися:

Коментарі