• На заводі в провінції Шаньдун борошно змішували з тальком

  • П'ятниця, 24 жовтня 2008 року
На одному із заводів з виробництва борошна, розташованому в провінції Шаньдун, у готовий продукт додавали тальк — у середньому 10 тонн кожні пів місяця, інформує електронне видання тайванської газети The Libertytimes.

Як повідомив 17 жовтня китайський сайт харчових науково-технічних розробок, завод, що стоїть у передмісті Бінду провінції Шаньдун, працює вже 6 років, у середньому за день він виготовляє 8 тонн борошна. 

Під час обшуку поліція і контролюючі органи виявили на складі заводу більше 200 мішків тальку, а також більше 200 мішків ще не проданого борошна, до якого вже був доданий тальк. 

Робітники розповіли, що тальк вони додають залежно від сорту борошна. В борошно першого сорту на 50 кг продукту додається 2 кг тальку, а в борошно третього сорту відповідно — 10 кг. 

Вони також розповіли, що місцеві селяни знають, що в них борошно з тальком, тому вони це борошно не купують. Збувають борошно в їдальні та дрібні комбінати переробки продуктів у довколишніх районах. 

У повідомленні, яке повинне заспокоїти громадян, мовиться, що Тайвань експортує пшеницю із США та Австралії, потім переробляє її на своїх заводах. З континентального Китаю борошно не купують. За даними тайванської митниці, контрабандного ввезення борошна з континентального Китаю не було зареєстровано.

Працівник Тайванського санітарного управління пояснив, що тальк є харчовою добавкою і додається в деякі харчові продукти, проте вміст його в продуктах не повинен перевищувати 5 грамів на 1 кг продукту. Вживання продуктів із підвищеним вмістом тальку може призвести до ураження печінки, нирок, кровотечі ясен, а також виникненню ракових захворювань. 

Цього разу вміст тальку в борошні перевищує норму в 8 — 40 разів. Його додавали в борошно, щоб воно здавалася білішим і, таким чином, мало кращий товарний вигляд.
Підписатися:

Коментарі