• У Китаї у 8-х з 12-ти аптек продають фальшиві ліки

  • Четвер, 16 жовтня 2008 року
Гао Цинде, якого в китайських ЗМІ називають «головним борцем з фальшивими ліками» розповів кореспонденту The Epoch Times, що в результаті свого розслідування він з'ясував, що в Китаї з 12 аптек у 8-х продають фальшиві ліки.

Гао 48 років, він випускник Інституту китайської медицини провінції Аньхой. Усе своє життя Гао проробив у фармацевтиці. Він добре відомий китайським ЗМІ через свою активну діяльність у боротьбі з фальшивими лікарськими препаратами в Китаї.

Усе почалося у 2003 р., коли він купив ліки відомої фірми для хворої печінки, що не давала йому спокою вже кілька років. Після того, як він прийняв ліки, в нього почалася сильна блювота, й з'явився на шкірі висип. Гао дослідив препарат і з'ясував, що він підроблений.

У 2004 р. він почав досліджувати інші ліки, що продавалися у Китаї. Спочатку по різним каналам дізнавався про поставки препаратів, які здалися йому сумнівними, потім купував їх і проводив аналіз. Потім повідомляв про знайдені проблеми владі.

Протягом 4 років він повідомив про 289 виявлених ним випадків продажу підробок. З них 87 були в м. Нанкіні. Влада ж просто штрафувала аптеки, причому сума найбільшого штрафу була 570 доларів США, а найменшого 14 доларів. Гао пояснив кореспонденту, що розмір штрафу, як правило, залежить від того, хто стояв над даною аптекою. «Якщо її опікують високі чиновники, то розмір штрафу відповідно низький», — пояснив Гао.

Гао також виявив, що фальшиві препарати є як серед ліків китайської медицини, так і серед західних. Більшість із них завдають великої шкоди ниркам, нервовій і сечостатевій системам.

14 вересня він проводив приховане розслідування в одній із найбільших лікарень Нанкіна. А коли вийшов з неї, його наздогнало 4 чоловік і побили. Після того Гао опинився в лікарні, права сторона його тіла була паралізована. Це інтерв'ю він дав кореспонденту телефоном з лікарні. Лікарі кажуть, що якщо чутливість правої частини тіла не відновиться протягом півроку, то Гао очікує довічний параліч.

За словами Гао, поліція не вжила жодних заходів, щоб знайти злочинців. Він уважає, що в такий спосіб йому помстилися керівники лікарні, де його, можливо, впізнали.

«Моя діяльність схожа на війну однієї людини», — каже Гао. Через неї він втратив свою роботу, а тепер і здоров'я, але не дух. Він збирається продовжувати свою справу й надалі, «або поки не вмру, або поки в Китаї не припинять продавати фальшиві ліки».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...