• Загадковий інститут у Чунціні: по закінченню можна одержати диплом будь-якого ВНЗ

  • Четвер, 2 жовтня 2008 року
У м. Чунцін з'явився університет «Фазан», що вже тричі протягом року змінював адресу. А нещодавно він навіть змінив назву. Студенти, які проживають у його гуртожитках, змушені жити по декілька чоловік в одній кімнаті через нестачу вільних місць: хлопці й дівчата сплять разом через дефіцит ліжок. Деякі сплять по черзі: хто вдень, а хто вночі. Про це повідомило Центральне агентство новин.

Газета «Чунцін монінг» інформує, що цей інститут на початку року мав назву «Чунцінська філія Пекінського інституту міжнародної комерції», а нещодавно змінив назву на «Чунцінське відділення Китайського науково-технічного інституту», втім над дверима головного входу в будівлю інституту висіла табличка з написом «Центр навчання спеціальностям району Цзюлунбо», що зняли через кілька днів після початку навчальних занять.

Студент цього інституту Хуан Хе, який приїхав із провінції Сіньцзян, розповів кореспондентові газети, що коли він уперше прийшов в інститут, то побачив, що аудиторії зовсім були не відремонтовані, а підсобні будівлі поспіхом добудовувалися.

Викладацький склад також не був укомплектований повністю. Практично немає ніяких умов для навчання. А нещодавно їм оголосили, що інститут, швидше за все, знову переїде тимчасово в інше місце, тому що тут ще не завершили ремонт.

Багато студентів обурено розповіли кореспондентові, що торік інститут набрав більше 200 нових студентів. Плата за навчання в ньому становить від 6000 юанів ($900) до 8000 юанів. Але коли почалося навчання, то вони побачили, що в інституті зовсім нічого не готово для лекцій. Кілька десятків студентів відразу ж забрали свої документи, гроші й пішли. З тих, хто залишився, а це більше 150 чоловік, пішла ще половина і зараз залишилося тільки 80 студентів.

Одна зі студенток ображено розповіла, що в недобудованому гуртожитку, де їх розмістили, не вистачає ліжок і кімнат, хлопців і дівчат поселили разом, і до того ж багато людей змушені спати позмінно, хто вдень, а хто вночі. Студенти кажуть: «Вдень можна не ходити на уроки, а йти досипати — ніхто нічого не скаже».

Директор цього інституту Дяо Веньтао, відповідаючи на численні сумніви батьків щодо кваліфікації інституту й дипломів, сказав: «Звичайно ж, будуть гарні дипломи. Дипломи яких навчальних закладів ви хотіли б одержати тут?» Він також сказав, що студенти можуть одержати не тільки офіційні дипломи Пекінського інституту міжнародної комерції, Китайського науково-технічного інституту, але й «також можуть одержати дипломи Сичуанського університету й Пекінського авіаційного університету, просто навчання буде проходити дистанційно».

Водночас в управлінні міністерства освіти м. Чунцінь батькам цих студентів сказали, що жодна з філій згаданих вище інститутів у них не зареєстрована.

Дяо Веньтао також розповів, що їхній навчальний заклад є освітньою корпорацією «Літянь цяоюй», у підпорядкуванні якої перебуває більше 20-ти інститутів, тому «те, що ми часто змінюємо назву нормально».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...